Home / MotoGP / Katsuyuki Nakasuga zastąpi kontuzjowanego Bena Spiesa

Katsuyuki Nakasuga zastąpi kontuzjowanego Bena Spiesa

Japoński kierowca testowy w zespole Yamahy – Katsuyuki Nakasuga, zastąpi podczas ostatniej rundy Grand Prix 2012 – która odbędzie się na Circuito de la Comunitat Valenciana – kontuzjowanego Bena Spiesa.

Amerykanin, na skutek obrażeń jakich doznał po upadku w trakcie deszczowego GP Malezji, poddał się operacji, po której musi przejść 8-mio tygodniową rehabilitację i nie będzie w stanie wystartować podczas ostatniej tegorocznej rundy. #11 był już nieobecny podczas AirAsia Australian Grand Prix, jednak tam, zespół nie zdecydował się na jego zastępstwo.

Natomiast teraz, taką szansę otrzyma Katsuyuki Nakasuga, który jest kierowcą testowym motocykli spod znaku trzech skrzyżowanych kamertonów. Nie będzie to jednak dla niego debiut w takiej roli, ponieważ już w ubiegłym sezonie – właśnie na torze Ricardo Tormo położonego nieopodal Walencji, zastępował kontuzjowanego wówczas Jorge Lorenzo. Spisał się wówczas wyśmienicie, ponieważ zajął w kończącym sezon wyścigu szóstą pozycję.

Również i podczas trwającego jeszcze sezonu, ten 31-letni Japończyk miał możliwość konfrontacji z innymi zawodnikami klasy MotoGP. Startując z dziką kartą podczas GP Japoni w zespole Yamaha YSP Racing, zdołał wywalczyć bardzo dobrą, bo dziewiątą pozycję.

Z jakiej strony zaprezentuje się podczas ostatniego w tym sezonie wyścigu, przekonamy się już niebawem, bo 11 listopada.

AUTOR: migal

komentarze 3

  1. Czemu nie ma Japończyków w stawce MotoGP? Przecież mamy producentów Japońskich w czołówce.Aż dziw bierze że nie wychowają sobie jakiegoś dobrego jeźdzca tylko wszędzie Włosi i Hiszpanie.

  2. No fakt, brakuje jakiegoś charakterystycznego azjaty w stawce.

  3. Może się doczekacie przed 2013…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
189 zapytań w 0,580 sek