Home / MotoGP / Konica Minolta Honda bez zmian na sezon 2006

Konica Minolta Honda bez zmian na sezon 2006

Po zakończeniu ostatniego etapu roku 2005 kiedy to mieliśmy do czynienia z wieloma zaskakującymi posunięciami personalnymi, „klasa królewska” wkracza powoli w piąt

Po zakończeniu ostatniego etapu roku 2005 kiedy to mieliśmy do czynienia z wieloma zaskakującymi posunięciami personalnymi, „klasa królewska” wkracza powoli w piąty sezon od kiedy w MotoGP podziwiać możemy czterosuwowe motocykle o pojemności 990 centymetrów sześciennych.

Zespół Konica Minolta Honda sezon 2006 przywita w niezmienionym składzie.

JiR (Japan Italy Racing), który zarządza sportowymi i technicznymi działaniami zespołu, zapewnia swoich partnerów o stabilności japońskiego projektu motocyklowego,. Dodatkowo swoje wsparcie jako sponsor tytularny potwierdziła korporacja Konica Minolta Holdings Inc.. Partnerem technicznym niezmiennie pozostała Honda, a kierowcą Makoto Tamada, którego będzie to czwarty sezon w klasie MotoGP.

Luca Montiron- dyrektor zespołu
„Jednym z celów działalności JiR jest dywersyfikacja. W roku 2002 postanowiliśmy rozwinąć projekt, który dotyczył rynku japońskiego. Pomimo wielu trudności jakie napotkaliśmy na swojej drodze możemy powiedzieć, że projekt przyniósł wiele satysfakcjonujących rezultatów. Pierwszy raz w historii międzynarodowa korporacja zdecydował się zostać sponsorem tytularnym zespołu i wybrała właśnie struktury JiR.

Ostatnie miesiące pokazały, że nadal w naszych szeregach nie ma wystarczającej stabilności
do utworzenia programu o średniej długości trwania. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmom Konica Minolta i Hondzie, że znów nam zaufały. W 2006 roku JiR poszerzy gamę swoich usług świadczonych Konica Minolta i innym partnerom.

Jesteśmy przekonani, ze zainteresowanie wyścigami motocyklowymi będzie nadal rosło tak jak to miało miejsce w ostatnich latach. Moim zdaniem pan Giulio Bernardelle ma wszystko czego potrzeba aby sprawnie pokierować technicznymi i sportowymi aspektami zespołu i wesprzeć pracę Makoto Tamady i jego Hondy RC211V”.

Giulio Bernardelle — Dyrektor Techniczny
”Od zakończenia zeszłego sezonu cały czas analizujemy wyniki jakie osiągnęliśmy. Porównaliśmy je do wcześniejszych dwóch sezonów. To pokazało nam jakie zmiany w strukturach powinniśmy był zrobić aby bardziej doskonalić nasze techniczne zdolności. Wprowadziliśmy te zmiany aby zwiększyć wydajność naszego personelu i dostępność instrumentów technicznych. Usprawniliśmy również czas trwania programowania i rozwiązywania problemów, co moim zdaniem przyniesie wymierne efekty”.

“Jedną ze zmian jaka wprowadzamy jest przedsezonowe testowanie. W zeszłym roku w przedsezonowych testach Makoto Tamada wyjeździł 9000km. Podczas tych testów uzyskiwaliśmy czasy, które plasowały nas w czołówce kierowców, aby po pierwszych wyścigach w sezonie napotkać wiele nieprzewidywalnych trudności. W Tm roku postanowiliśmy postawić na jakość a nie ilość testów. Oznacza to, że zaczniemy 31 stycznia w Australii. Chcemy testować w warunkach, które charakteryzują się średnio-niskimi temperaturami powietrza. To właśnie w nich nie byliśmy w stanie zaprezentować się z jak najlepszej strony w sezonie 2005.Pod koniec zimy przeprowadzimy tylko jeden “gorący” trening w Sepang 14, 15 i 16 lutego. Na początku sezonu, poświęcimy więcej czasu na studiowanie warunków pogodowych jakie napotkamy między innymi wiosną w Jerez de La Frontera.”

Makoto Tamada – Zawodnik Konica Minolta Honda
“Po odnawiającej zimowej przerwie mogę powiedzieć, że potrzebowałem tego czasu aby podładować baterie. Bardzo dużo pracowałem nad moją formą fizyczną. Jestem przekonany, że dobrze wykorzystam niezbyt szczęśliwe doświadczenia z poprzedniego roku. To jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ myślę, że sezon 2006 będzie punktem zwrotnym w mojej karierze. Nigdy nie przestałem wierzyć w siebie i w możliwości drużyny. Dziękuję Hondzie i Konice Monolta za ich odnowione zaufanie.”

Konica Minolta Honda
zdjęcia: www.jir.it

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
107 zapytań w 0,391 sek