Home / MotoGP / Kto jest właścicielem trofeum z Jerez?

Kto jest właścicielem trofeum z Jerez?

motogp__rossi_che_bel_regalo__gadget_e_la_coppa_0.middle

Zwycięzcą rozegranego przed tygodniem GP Hiszpanii został dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi. Włoch stojąc na podium odebrał trofeum w kształcie charakterystycznego kieliszka ale nie zachował go dla siebie. Główna nagroda trafiła do rąk niezwykłego fana Doktora – chłopca o imieniu Lorenzo, który jest pacjentem oddziału onkologicznego dziecięcego szpitala w Parmie.

Kilka miesięcy temu szef oficjalnego fan klubu Rossiego – Flavio Fratesi odwiedził Stowarzyszenie Szpitala Giocamico w Parnie i poznał tam wielu młodych fanów zawodnika Yamahy. Wśród nich był także Lorenzo, któremu Fratesi powiedział: “Jak tylko Vale wygra GP, przyniosę Ci puchar”. Jak widać szef fan klubu obietnicy dotrzymał i pamiątkowe trofeum zdobyte w hiszpańskim Jerez trafiło do rąk chłopca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak donosi włoski portal gazzetta.it Valentino Rossi nie tylko zdecydował się przekazać trofeum małemu pacjentowi onkologii. Do rąk dzieciaków ze szpitala trafiły także specjalne prezenty – gadżety, koszulki i czapki z podpisem.

Koniec końców należy podkreślić, że obecnym właścicielem głównej nagrody Grand Prix Hiszpanii jest Lorenzo, nie chodzi tutaj jednak o Jorge Lorenzo, ale o małego wielkiego fana zawodnika z numerem 46.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. KasiaKowalska

    Wspaniały gest – oddać puchar za zwycięstwo – nie każdy byłby zdolny do czegoś takiego. Trzeba być kimś niezwykłym aby tak się zachować. VALE JESTEŚ WIELKI !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 0,533 sek