Home / MotoGP / Lorenzo “lepszym zawodnikiem niż dwa lata temu”

Lorenzo “lepszym zawodnikiem niż dwa lata temu”

Jorge Lorenzo uważa, że obecnie, jeżdżąc dla zespołu Ducati, jest mocniejszy niż wtedy, gdy zdobywał swój ostatni tytuł mistrzowski w barwach Yamahy. Hiszpan po dziewięciu sezonach przesiadł się na włoską maszynę, jednak pierwszy rok dla Ducati był trudny i #99 poświęcił mnóstwo czasu, aby przyzwyczaić się do nowego Desmosedici.

“Szczerze mówiąc, sądzę, że jestem lepszym zawodnikiem niż dwa lata temu. Jeżdżę innym motocyklem, z pozytywnymi i negatywnymi efektami, i po kawałku wyciskam z tego motocykla maksimum, jakie potrafię wycisnąć, nawet jeśli sądzę, że wciąż mam margines, o jaki mogę się poprawić w kwestii osiągów. Ale jeszcze nie w pełni czuję się komfortowo. Nie mogę jeździć w tak naturalny sposób, jak bym tego chciał.” – powiedział Jorge Lorenzo.

W sezonie 2017 nie udało się jeszcze wygrać, choć Lorenzo był blisko w GP Malezji. “Za każdym razem jesteśmy tego bliżsi. Jestem bardzo zadowolony z pracy zespołu, starają się dać nam lepszą maszynę. Sześć zwycięstw Andrei (Dovizioso), całkiem dobra druga połowa mojego sezonu. Myślę, że będziemy obaj gotowi do walki od samego początku, aby ponownie w tym roku spróbować zdobyć tytuł mistrzowski.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jasnym jest od dawna, czemu Jorge Lorenzo opuścił zespół Yamahy, mimo to Hiszpan potwierdził, że chodziło o wyznaczenie sobie nowych celów. “Przede wszystkim, zdecydowałem się rozpocząć ten projekt, ponieważ potrzebowałem nowych wyzwań, stymulacji, czegoś trudnego do zdobycia, a tym jest wygranie tytułu z Ducati. Mówiłem już, że gdybym chciał pozostać w mojej strefie komfortu, to pozostałbym w tym samym zespole, w jakim ścigałem się przez dziewięć lat.”

“Podjąłem to wyzwanie, ponieważ wiedziałem, że będzie ciężko. Znałem Gigiego (Dall’Ignę, szefa zespołu) i chciałem zrobić coś nowego, co pobudzi moją motywację. Było bardzo ciężko, zwłaszcza na początku sezonu, nie mieliśmy jeszcze owiewki ze skrzydełkami, która potem dawała dużo pewności w mojej jeździe. Musiałem jeździć motocyklem w sposób odwrotny do tego, jaki lubię, ale jak widać, była to kwestia czasu. Zawsze byłem konkurencyjny na wszystkich motocyklach, jakie prowadziłem w karierze i wiedziałem, że tak samo będzie z Ducati. Już prawie to pokazuję w tym momencie.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,414 sek