Home / MotoGP / Lorenzo, Rossi i Dovizioso wystartują w Monza Rally Show

Lorenzo, Rossi i Dovizioso wystartują w Monza Rally Show

Gwizdy królewskiej klasy MotoGP Jorge Lorenzo, Valentino Rossi i Andrea Dovizioso wezmą udział w Monza Rally Show. Podczas zbliżającego się weekendu zobaczymy całą trójkę podczas zmagań na czterech kołach.

O tym, że Rossi weźmie udział w wydarzeniu mogliśmy być pewni. Włoch regularnie występował w Monza Rally, wygrywając rywalizację w 2006 i 2007 roku. Zaskakujący z kolei jest fakt, o starcie nowego Mistrza Świata – Jorge Lorenzo. Hiszpan i Dovizioso wystartują samochodami Citroen DS3 WRC, a Rossi zasiądzie za sterami Forda Fiesty WRC.

Rok temu zmagania wygrał Sebastien Loeb, przed Rossim. Jednak w tym roku legenda WRC we Włoszech będzie nieobecna.

Innymi motocyklowymi gwiazdami, których zobaczymy na dziewięciu asfaltowych odcinkach toru Monza, będą Loris Capirossi, Alex de Angelis, Claudio Corti i Simone Corsi.

Monza Rally Show 2012 potrwa od piątku do niedzieli.

Lorenzo wystartuje również w słynnym Race of Champions, który w tym roku odbędzie się w Tajlandii, w dniach 14-16 grudnia.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. Wiadomo, czy będzie jakaś transmisja w tv? Może na kanale TRWAM? :)

    No i poprawcie te „Gwizdy” ;)

    • Jasne że musi być, chyba nie sądzisz że włosi oleją taką obsadę ;) Na oficjalnej stronie widnieje logo RaiSport więc pewnie tam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,428 sek