Home / MotoGP / Marquez będzie miał swój zakręt na Motorland Aragon

Marquez będzie miał swój zakręt na Motorland Aragon

Na torze Motorland Aragon będzie zakręt Marca Marqueza. Aby uhonorować Hiszpana, włodarze tego obiektu postanowili nazwać jego imieniem zakręt #10. Ceremonia odbędzie się 20 września, przed 14 rundą MotoGP. Obecni mogą być na niej członkowie oficjalnego fanklubu #93, jak i osoby, które odpowiednio wcześnie kupią bilety na GP Aragonii.

Marquez może się pochwalić rekordową liczbą miejsc na podium na Motorland Aragon. Aż sześciokrotnie startował tam również z pole position. Zawodnik Repsol Hondy bardzo lubi ten obiekt.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Czuję się tam bardzo komfortowo, to jeden z moich ulubionych torów na świecie. Pierwszy i ostatni sektor Motorland sa dość techniczne, musisz dobrze popracować nad ustawieniami motocykla.” – powiedział.

Dla Marca Marqueza to pierwszy taki zaszczyt – swoim zakrętem z grona aktualnych zawodników MotoGP może się pochwalić na razie jedynie Jorge Lorenzo, który dołączy do #93 za rok w Repsol Hondzie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. KasiaKowalska

    A jest gdzieś jakiś zakręt Rossiego ? Bo nie bardzo pamiętam :-))

  2. Rossi bedzie mial pamietny zakret z Argentyny :)))

  3. Ostatni zakręt na Montmelo powinien być nazwany im Valentino Rossiego ;)

  4. Obciach mieć zakręt na tak beznadziejnym torze, na środku pustkowia :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,074 sek