Home / MotoGP / Michael Jordan Motorsport rozważa przejście do MotoGP

Michael Jordan Motorsport rozważa przejście do MotoGP

Po udanych startach w mistrzostwa AMA team Michael Jordan Motorsport, postanowił przenieść sie na arenę międzynarodową. Zespół legendy NBA rozważa przejście do mistrzostw świata MotoGP lub World Superbike.

W oświadczeniu wydanym przez Sport Bikes, wice prezes public relations Kreig Robinson odpowiada, „Rozważamy przejście do MotoGP lub World Superbike, w zależności która z opcji będzie dla nas lepsza.”

„W serii Superbike będzie klasa EVO, z kolei w MotoGP mamy Moto2 i kategorię otwartą (w klasie królewskiej). Nie wiedzę nas budujących prototyp MotoGP. Wolelibyśmy przyjąć model współpracy takich teamów jak LCR lub Aspar. Mimo wszytko jesteśmy przekonani, że chcemy rozpocząć ściganie na poziomie międzynarodowym.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 9

  1. Jakby przeszedł do SBK to pewnie pomogłoby to tej podupadającej marketingowo serii. W SBK miałby też większe szanse na konkurencyjny motocykl niż w MotoGP. Tak czy inaczej fajnie by było zobaczyć MJ w paddocku:)

  2. Jordan w padoku MOTOGP? I liked :P zawsze dodoało by to kolorytu :)

  3. Ostatnio Sam Lowes stanął przed podobnym wyborem, WSBK(z dziwnymi przepisami) czy Moto2- Sam wybrał dobrze :)

  4. Obecnie nie ma co inwestować w WSBK. Widać, że Dorna dąży do tego, aby przenieść wszystkich sponsorów i producentów na podwórko MotoGP! Także jedyny i najrozsądniejszy wybór dla MJ do MotoGP. A z tego faktu nawet się cieszę :)

    • Jeśli to co piszesz to prawda, to niestety oznacza powolną śmierć SBK. Dorna traktuje trochę SBK jak zbędny balast, który kupili tylko po to by pozbyć się konkurencji. Z drugiej strony czemu oczekiwać od nich profesjonalizmu skoro w Australii pokonała ich dobra pogoda:) Ja uważam, że dla MJ najrozsądniej marketingowo to przejść do MotoGp, a sportowo do SBK.

  5. to dżordan bedzie jezdzil na motorze?a nie jest on za duzy na motocykl? na pewno nasz kochany walduś pokaże mu gdzie jego miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
184 zapytań w 1,556 sek