Home / MotoGP / Mieszany weekend Dovizioso w DTM

Mieszany weekend Dovizioso w DTM

Andrea Dovizioso zaliczył debiut w prestiżowej serii wyścigów samochodowych – DTM. Włoski zawodnik Ducati pojechał w dwóch wyścigach na świetnie sobie znanym torze w Misano, prowadząc Audi. W pierwszym wyścigu był bliski zdobycia punktów, zajmując 12. pozycję. Drugiego wyścigu nie ukończył po uślizgu w trakcie walki z innych zawodnikiem.

Pierwszy wyścig ukończyło 15 zawodników, a sam Dovizioso uzyskiwał całkiem konkurencyjne czasy: był tylko o 1.2s wolniejszy od najszybszego zawodnika wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Drugi wyścig nie był już udany, choć zanosiło się na dość sensacyjny wynik. Dovi walczył o ósmą pozycję z Ferdinandem Habsburgiem, jednak zaliczył poślizg, przez co spadł na koniec stawki. Dojechał na 15. pozycji, ponownie nie zdobywając punktów.

W pierwszym wyścigu zwyciężył Marco Wittman, w drugim najszybszy był Nico Muller.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,188 sek