Home / MotoGP / Mike di Meglio partnerem Barbery w Avintia Racing

Mike di Meglio partnerem Barbery w Avintia Racing

Mike di Meglio

Avintia Racing i Mike di Meglio osiągnęli porozumienie i mistrz świata 125ccm z 2008 roku będzie startować w MotoGP w 2014 roku. Francuz będzie partnerem zespołowym Hectora Barbery.

Di Meglio jeździł już na maszynie MotoGP podczas listopadowych testów motocykla FTR-Kawasaki. Teraz czeka z niecierpliwością na rozpoczęcie lutowych testów na torze Sepang w Malezji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem zachwycony otrzymaniem szansy debiutu w klasie MotoGP. Chcę podziękować zespołowi Avintia Racing. Próbowałem już motocykla podczas zeszłorocznych testów w Brnie i kiedy powróciłem na FTR w Walencji, mogłem zauważyć, że maszyna przeszła dużą ewolucję. To sprawia, że jestem bardzo optymistycznie nastawiony odnośnie tego, co mogę osiągnąć w tym sezonie. Wciąż mam wiele do nauczenia się jeśli chodzi o mój styl jazdy i motocykl, ale wiem, że będę miał wsparcie bardzo profesjonalnego zespołu.” – powiedział zawodnik, który ostatni raz na podium mistrzostw świata stał w 2009 roku.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. To że di Meglio będzie w Avintia Blusens to już chyba było wcześniej potwierdzone.

    Ja bym jednak dał tej ekipie takie same maszyny jakie ma teraz Forward Racing…

  2. Szkoda, że trafił do MotoGP tylko dlatego, że organizatorzy chcą mieć Francuza w stawce (na GP Le Mans), po tym jak odszedł Randy de Puniet…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,399 sek