Home / MotoGP / MotoGP ma wrócić na Węgry już w 2023 roku!

MotoGP ma wrócić na Węgry już w 2023 roku!

Wszystko wskazuje na to, że znowu wreszcie zobaczymy wyścigi Motocyklowych Mistrzostw Świata na Węgrzech. Szef Dorny, Carmelo Ezpeleta, podpisał porozumienie z Józsefem Pacza, dyrektorem wykonawczym Kelet Magzarorszàg Versenypálya Kft – operatorem sportowym, odpowiadającym za organizację rundy.

Na razie niewiele wiadomo o układzie toru, który ma zostać zbudowany nieopodal Debreczyna, we wschodniej części kraju. Zapowiedzi powrotu MotoGP na Węgry słyszeliśmy juz w czerwcu 2020 roku, a więc oficjalne porozumienie z Dorną nie jest żadnym zaskoczeniem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Koszty projektu budowy toru szacuje się na około 1,6mld funtów brytyjskich. Celem budowy toru jest stworzenie we wschodnich Węgrzech centrum motoryzacyjnego. Być może na nowy obiekt przeniesiony zostanie również wyścig Formuły 1, który obecnie odbywa się na Hungaroringu pod Budapesztem.

Węgry tylko dwa razy gościły Motocyklowe Mistrzostwa Świata. W królewskiej kategorii w 1990 roku wygrał Mick Doohan, a w 1992 roku – Eddie Lawson.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarzy 5

  1. pamiętam jak ktoś tu pisał że połowa tych zapowiadanych torów się nie odbędzie. Nie wiem kto to ale chyba polerest . A tu taj Dorna faktycznie GP Węgier , Kimi Ring zaraz coś nowego pewnie. No ale oby Korona nie zmieniła planów tych grandrpix

  2. Oby tak się stało ! Pamiętając zamiłowanie Madziarzy do moto gp i to co robili na camp start w Brnie to szykuje się dobry wypad na weekend grand prix 😁

  3. Sprzedawcy biletów zwracają hajs za tegoroczne brno bezwarunkowo- nie można przełożyć na rok następny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,461 sek