Home / MotoGP / Nakagami najlepszym zawodnikiem satelickim w Walencji

Nakagami najlepszym zawodnikiem satelickim w Walencji

Zawodnik LCR Honda IDEMITSU debiutant Takaaki Nakagami zakończył sezon 2018 w MotoGP w spektakularnym stylu, finiszując jako najlepszy zawodnik niefabrycznego teamu podczas GP Walencji. Obfite opady deszczu w niedzielę wprowadziły sporo chaosu do rywalizacji, która została nawet przerwana po serii upadków. W restarcie – liczącym 14 okrążeń – Taka utrzymał nerwy na wodzy.

Ostatecznie Japończyk na mecie był szósty, zaraz za kolegą z Hondy Danim Pedrosą. Dla Nakagamiego to pierwszy finisz w TOP10 w MotoGP i zdecydowanie najlepszy rezultat wywalczony w debiutanckim sezonie w klasie królewskiej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

#30 Takaaki Nakagami – 6. miejsce (24’35.696): „Było bardzo trudno. Byłem przerażony na każdym okrążeniu, w każdym zakręcie, ale to niesamowite uczucie zdobyć taki wynik. To trochę dziwne, bo nie spodziewałem się, że zakończę zmagania jako najlepszy zawodnik niefabrycznego teamu. To świetny dzień! Presja była spora, ale ostatniej nocy Cal (Crutchlow) napisał do mnie, żebym się skoncentrował, nie popełniał błędów i cisnął na maksimum, bo nie mam nic do stracenia.”

“To było świetne, bardzo mu dziękuję, a także mojej ekipie, bo to był niezapomniany dzień. Fajnie skończyć sezon w ten sposób, a teraz czekamy już na kolejny, który zaczyna się podczas tutejszych testów we wtorek. A teraz, zdecydowanie zasłużyliśmy na świętowanie!”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 0,542 sek