Home / MotoGP / „Nic pewnego” dla Rossi’ego czy pojedzie w rajdzie NZ

„Nic pewnego” dla Rossi’ego czy pojedzie w rajdzie NZ

„Nic nie jest pewne” co do tego, czy 7-krotny Mistrz Świata klasy MotoGP Valentino Rossi, będzie mógł wziąć udział w przedostatnim wyścigu World Rally Championship, który odbędzie się w Nowej Zelandii.

Plotki mówią, że Włoch móg„Nic nie jest pewne” co do tego, czy 7-krotny Mistrz Świata klasy MotoGP Valentino Rossi, będzie mógł wziąć udział w przedostatnim wyścigu World Rally Championship, który odbędzie się w Nowej Zelandii.

Plotki mówią, że Włoch mógłby poprowadzić Subaru Imprezę w rundzie, która planowana jest na 17-19 listopada br., czyli prawie trzy tygodnie po końcowej rundzie Mistrzostw Świata klasy MotoGP w Walencji.

“Pogłoski nadal krążą. Dotyczą one bowiem możliwości pojawienia się supergwiazdy motocyklowej Valentino Rossi’ego w rajdzie, ale jeszcze nic nie jest potwierdzone. Będziemy trzymali go „w napięciu”.”

„The Doctor” jeździł parę razy Subaru Imprezą podczas kilku zimowych rund. W jednym z nich uzyskał nawet lepszy wynik niż mistrz świata — Colin McRae. Było to bowiem podczas Monza Rally.

#46 rozbił się podczas WRC Wielkiej Brytanii w 2002 roku Peugeot’em 206 po zaledwie siedemnastu kilometrach trasy. Rossi ślizgał się wtedy szczególnie na lewych zakrętach, i nie zdołał ukończyć tego wyścigu, ponieważ wpadł do rowu.

Brytyjski rajd odbędzie się tuż po rajdzie Nowej Zelandii (W. Brytania – 1-3 grudnia br.). Być może Valentino Rossi wolałby jednak wystąpić w Nowej Zelandii niż w Wielkiej Brytanii.

Lista uczestników Grand Prix zostanie utworzona w ciągu miesiąca, a więc dopiero wtedy dowiemy się czy Vale wystartuje w tym wyścigu.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,365 sek