Home / MotoGP / Nicky Hayden zadowolony po wyścigu w Austin

Nicky Hayden zadowolony po wyścigu w Austin

Nicky Hayden

Nicky Hayden w swoim 200 starcie w Grand Prix zdołał dojechać do mety na 13. pozycji. Dla Amerykanina to pierwsze punkty zdobyte w tym sezonie. Hayden, po tym jak Colin Edwards ogłosił zakończenie kariery przed obecnym sezonem, stał się jedynym przedstawicielem Stanów Zjednoczonych w najwyższej klasie wyścigowej Mistrzostw Świata. W kwalifikacjach domowego wyścigu w Austin wypadł dosyć przeciętnie.

Startował dopiero z ósmego rzędu, ale po ambitnej walce i pechu innych zawodników zdołał awansować na dobrą, 13. lokatę. O trzy miejsca wyprzedził swojego kolegę z drużyny Aspar, Irlandczyka Eugene Laverty’ego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Oto co Hayden powiedział po wyścigu: „W porównaniu do reszty weekendu wyścig wypadł dobrze. Na starcie miałem drobne problemy, ale z upływem dystansu przesuwałem się w górę klasyfikacji. Stoczyłem piękną walkę z chłopakami i zdołałem zdobyć punkty, co okazało się dla mnie małym zwycięstwem w 200. Grand Prix.”

„Zdobyliśmy cenne informację i wiemy, że musimy poprawić reagowanie przednich hamulców. Pod koniec wyścigu mocno odczułem zużyte opony i ciężko było utrzymać dobrą pozycję. Trzynaste miejsce nie jest może spektakularne, ale jestem szczęśliwy, ponieważ zakończyliśmy weekend krokiem naprzód i mam nadzieję, że uda nam się podążyć w tym kierunku. Chcę podziękować wszystkim za wsparcie, jakie okazano mi podczas jubileuszowego startu.” – dodał.

Źródło: motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,485 sek