Home / MotoGP / Nicky Hayden ze złamanym kciukiem na GP Aragonii

Nicky Hayden ze złamanym kciukiem na GP Aragonii

Nicky Hayden

Nicky Hayden złamał kciuk podczas treningu na maszynie minimoto. Amerykanin liczy jednak na udział w najbliższym wyścigu o Grand Prix Aragonii. Wszystko jednak zweryfikują jutrzejsze treningi.

Amerykanin ze względu na położenie geograficzne najbliższej rundy i miejsce zamieszkania postanowił pozostać we Włoszech. Podczas jednego z treningów na małym motocyklu przewrócił się jednak i złamał prawy kciuk. Teoretycznie uraz nie jest groźny, ale prawa ręka odpowiada za hamowanie. Zważywszy na charakterystykę toru w Aragonii, na którym mamy dużo dohamowań, start może okazać się zbyt dużym wyzwaniem dla “Kentucky Kid’a”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Hayden i jego zespół liczą jednak na to, że kontuzja nie przeszkodzi w udziale w hiszpańskim wyścigu, tym bardziej że mistrz świata z 2006 roku notował dobre wyniki na tym torze w przeszłości. Przed pięcioma laty stanął na najniższym stopniu podium. Jeździł wówczas na motocyklu Desmosedici GP bolońskiej ekipy Ducati. Na linii mety pokonał późniejszego triumfatora sezonu, Hiszpana Jorge Lorenzo.

Zawodnik z numerem 69 ma świadomość, iż techniczny tor może nadwyrężyć złamany palec, jednak liczy na to, iż dzięki rehabilitacji jest w stanie wystartować w wyścigu: – “Aragon to wyjątkowy obiekt, z wieloma technicznym sekwencjami, ślepymi zakrętami i zjazdami. Z pewnością jazda tam nie będzie łatwa, tym bardziej, że podczas treningu miałem wypadek na minimoto we Włoszech i złamałem kciuk. Rozmawiałem jednak z lekarzami i widziałem prześwietlenie – jestem optymistą co do startu w wyścigu, lecz muszę poczekać do treningów w piątek i zobaczyć, jak się czuję. Niestety jest to prawy kciuk, ale przeprowadziłem w ostatnich dniach wiele ćwiczeń, które powinny poprawić sytuację. Ten sezon nie był łatwy i kontuzja nie ułatwia sprawy, lecz to część gry, tak jak znalezienie ustawień w motocyklu. Mam nadzieję, że nadal mogę pozytywnie zakończyć ten weekend”.

Już jutro pierwsze treningi. W zeszłym sezonie Hayden zajął wysokie dziewiąte miejsce.

źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,386 sek