Home / MotoGP / Nie będzie zastępczych testów za Sepang. 6 dni w Katarze (AKTUALIZACJA)

Nie będzie zastępczych testów za Sepang. 6 dni w Katarze (AKTUALIZACJA)

Zawodnicy MotoGP będą mieli tylko jedne oficjalne testy przed początkiem sezonu 2021, po tym jak odwołano przedsezonowe testy w Malezji. Tegoroczne testy miały rozpocząć się od sesji shakedown w Malezji w których mieli brać udział testerzy, debiutanci, oraz zespoły z koncesjami. Potem miały odbyć się trzydniowe właściwe testy na tym samym torze.

Jednak po wprowadzeniu stanu wyjątkowego w Malezji, wszystkie te testy zostały odwołane. Ustalono natomiast, że shakedown zostanie po prostu przeniesiony na tor Losail w Katarze, gdzie odbędą się kolejne testy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie będzie więc żadnych innych testów zamiast tych w Malezji. Shakedown w Katarze odbędzie się w dniach od 5 do 7 marca, a zaraz po nim normalne oficjalne testy przedsezonowe na tym samym torze, w dniach 10, 11 i 12 marca. Pierwszy wyścig ma odbyć się już 28 marca, o ile pozwoli na to sytuacja związana z koronawirusem.

Aby zapobiec zeszłorocznym problemom organizacyjnym, kiedy to tylko zawodnicy Moto2 i Moto3 mogli odjechać swoje wyścigi, w tym roku wszystkie zespoły, również MotoGP oraz zawodnicy, pozostaną w Katarze po testach, w oczekiwaniu na wyścig.

Cała ta sytuacja nie sprzyja jednak debiutantom. Zawodnicy tacy jak Enea Bastianini, Luca Marini oraz Jorge Martin będą mieli tylko 6 dni przygotowań do sezonu MotoGP, zamiast 9 jak byłoby to z testami w Malezji. Inna sprawa to to, że zespoły będą musiały podjąć decyzje techniczne bazując tylko na danych, zebranych na jednym torze, i to w dodatku w specyficznych warunkach – tor Losail znajduje się na pustyni, a wyścig odbywa się w nocy.

AKTUALIZACJA: Organizatorzy poinformowali o jeszcze jednej zmianie, precyzując jak będą wyglądać wszystkie sesje w Katarze. Otóż, shakedown będzie trwał tylko jeden dzień, natomiast dwa kolejne dni, które miały być 2. i 3. dniem shakedownu, będą do dyspozycji wszystkich zawodników. Tym samym debiutanci, testerzy oraz zawodnicy zespołów z koncesjami mają na wyłączność tylko jeden dzień. Pięć następnych dni do już normalne testy.

Harmonogram testów w Katarze:
5 marca:
Shakedown 
6-7 marca: Testy #1
10-12 marca: Testy #2

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarze 3

  1. Sytuacja świetna zwłaszcza dla zmieniających ekipy i debiutantów, ale cóż, taki mamy klimat

  2. A po testach fajne wakacje w katarze.

  3. Marco Bezzecchi będzie jeździł w motogp? Bo tak wynika z artykułu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 0,419 sek