Home / MotoGP / Niskie temperatury i silny wiatr uniemożliwiają testy

Niskie temperatury i silny wiatr uniemożliwiają testy

Kompletnie nieudane okazały się, minione już, testy kilku zawodników jeżdżących na maszynach CRT na torze Motorland Aragon. Na dobrą sprawę, z powodu warunków pogodowych, stracili oni dwa dni jazd…

Pierwotnie planowano, że na obiekcie w Aragonii ekipy CRT testować będą wczoraj i dziś. Już wcześniej było jednak wiadomym, że na torze tym jeździć będzie kilku spośród dziewięciu kierowców. Tak naprawdę jednak nie dane im było protestować, a wszystko przez bardzo mocno wiejący wiatr, który utrudniał jazdę. Z tego powodu zawodnicy wykonali po kilka kółek, które tak naprawdę nie wniosły niczego nowego.

Na obiekcie Alcañiz pojawili się ogólnie obaj reprezentanci teamu Power Electronics Aspar – a więc Randy de Puniet i Aleix Espargaro, reprezentujący barwy Avintia Racing i testujący ostatnio w Malezji – Ivan Silva i Yonny Hernandez oraz James Ellison, który ściga się w teamie Paul Bird Motorsport. Wszyscy jednak w trakcie dwudniowych testów pokonali dosłownie po kilka okrążeń, a ich czasy były bardzo dalekie od idealnych.

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, na torze nie pojawiły się dwa włoskie zespoły: Speed Master oraz Ioda Racing Project. Ekipy te, w których ścigają się kolejno Mattia Pasini i Danilo Petrucci, ulepszają obecnie swoje motocykle i nie zdążyły ze zmianami, by udać się do Aragonii. Jak jednak widać, niewiele stracili.

Dopiero za kilka dni, po raz pierwszy, na tor wyjeździe na swojej maszynie z ramą FTRa i silnikiem z Hondy CBR1000RR inny Włoch – Michele Pirro, który reprezentować będzie zespół San Carlo Honda Gresini. Chociaż do startu sezonu pozostało coraz mniej czasu, #51 nadal jeszcze nie testował swojej nowej maszyny, na której zadebiutuje w MotoGP!

Kolejne testy będą zarazem ostatnimi przed startem nowego cyklu zmagań. Dokładnie w dniach od 23 do 25 marca zawodnicy klasy MotoGP, zarówno ci fabryczni jak i jeżdżący na maszynach CRT, jeździć będą na obiekcie w Jerez de la Frontera.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,395 sek