Home / MotoGP / Nowa runda w kalendarzu najchętniej oglądaną

Nowa runda w kalendarzu najchętniej oglądaną

Wiemy już, która runda grand prix ściągnęła na tor najwięcej fanów motocyklowego ścigania. W sezonie 2018 w sumie wszystkie wyścigi obejrzało 2 884 242 fanów, co jest liczbą o 218 436 większą niż w sezonie 2017. Najwięcej widzów przyciągnęła nowa w kalendarzu runda w Tajlandii.

Na torze Buriram przez bramki w trakcie weekendu wyścigowego przeszło 222 525 widzów, co sprawiło, że ta debiutująca w kalendarzu runda okazała się najchętniej oglądanym wyścigiem (licząc cały weekend). Kolejna była runda o GP Austrii, bowiem na torze Red Bull Ring pojawiło się 206 746 fanów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do tego wyniku zbliżyło się GP Francji. Na tor Le Mans, w dużej mierze aby śledzić walkę o zwycięstwo w wykonaniu Johanna Zarco, przyszło 206 617 osób. I to właśnie we Francji padł tegoroczny rekord dnia – bowiem w niedzielę jednocześnie na torze zasiadło 105 203 fanów.

Blisko było w Assen, bowiem w niedzielę wyścigową na trybunach pojawiło się 105 000 osób. Na Sepang wyścigi zgromadziły 103 948 widzów.

Źródło: motogp.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. No to jak dołączy kiedyś Indonezja, to znowu pobiją rekord :)

  2. A o Poznaniu nie napisali he he

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,552 sek