Home / MotoGP / Nowy sponsor Yamahy

Nowy sponsor Yamahy

Po roku jazdy bez tytularnego sponsora, Yamaha znalazła znów markę, która poważnie wesprze ją finansowo. Nowym ‘oficjalnym’ sponsorem producenta spod znaku trzech skrzyżowanych kamertonów będzie firma pochodząca z… Japonii.

Wraz z końcem sezonu 2010 konstruktora z Kraju Kwitnącej Wiśni opuścił tytularny sponsor Fiat, który wspierał tą ekipę łącznie przez cztery lata. W minionym cyklu zmagań ekipa ta ścigała się zatem w fabrycznych, niebieskich barwach z wielkim napisem Yamaha na owiewkach. Na koniec 2011 roku wygasła także trzyletnia umowa z firmą Petronas i wówczas producent ten znalazł się w niemałych kłopotach.

Już wcześniej jednak donoszono o nowym kontrakcie Yamahy, który ostatecznie potwierdzono dopiero wczoraj. Nowym ‘oficjalnym’, jak głosi relacja prasowa, sponsorem została firma JX Nippon Oil & Energy Corporation.

Krócej mówiąc – japoński gigant produkujący różnego rodzaju oleje i stojący za firmą Eneos, posiadającą między innymi mnóstwo stacji paliw, będzie w nadchodzącym sezonie sponsorem Yamahy w miejsce Petronasa. Warto jednak nadmienić, że nie jest to sponsor tytularny, toteż najprawdopodobniej nazwa zespołu pozostanie niezmieniona.

Musimy Was też jednak rozczarować, ponieważ nowych barw ekipy, w  której jeżdżą Jorge Lorenzo i Ben Spies, prędko nie zobaczymy. Chociaż jedni mówią, że nowe, fabryczne Yamahy M1 będą pomarańczowo-biało-czerwone (korporacyjne barwy marki Eneos), to nie przekonamy się o tym prawdopodobnie aż do marca.

Osoby powiązane z producentem z Kraju Kwitnącej Wiśni mówią wprost – podczas nadchodzących testów w Malezji maszyny z numerami #99 i #11 będą czarne, a ludzie pracujący w tym zespole nosić będą ubrania niemalże identyczne do tych z poprzedniego sezonu – tylko, ze z nowym logiem – firmy Eneos zamiast tego Petronas.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,269 sek