Home / MotoGP / Ostatni dzień testów w Sepang

Ostatni dzień testów w Sepang

Testy w Sepang dobiegły dziś końca. Podczas ostatniego dnia najszybsi okazali się dwaj zawodnicy Ducati – Sete Gibernau i Loris Capirossi, którzy w dobrych nastrojach opuszczają Malezję.
Najszybszym zawodnikiem Hondy był Marco Melandri, który jTesty w Sepang dobiegły dziś końca. Podczas ostatniego dnia najszybsi okazali się dwaj zawodnicy Ducati – Sete Gibernau i Loris Capirossi, którzy w dobrych nastrojach opuszczają Malezję.
Najszybszym zawodnikiem Hondy był Marco Melandri, który jedynie o 0,01 sekundy był wolniejszy od drugiego Carirossiego i 0,06 od Gibernau. Daje to Włochowi sporą dawkę pewności przed następnymi testami.

Debiutant w kategorii MotoGP Dani Pedrosa w dalszym ciągu kontynuował swoją szybką jazdę, z dnia na dzień poprawiając uzyskiwane wyniki, ostatecznie zajmując dziś czwartą pozycję.
Valentino Rossi, Nicky Hayden, Shinya Nakano, Randy de Puniet, Toni Elías i Chris Vermeulen dopełnili pierwszą dziesiątkę.

Wszystkie z załóg jakie wzięły udział w testach, z wyjątkiem Kawasaki Racing Team, który zostaje dzień dłużej w Sepang, pożegnały Malezję. W lutym zawodnicy znowu zawitają na ten malowniczo położony tor.

Dani Pedrosa, który dzisiaj zrobił 77 kółek, w sumie podczas trzydniowych testów przejechał ponad 1100 kilometrów. „Pierwszy raz próbowaliśmy symulacji wyścigowych, a na koniec dnia testowaliśmy opony dla Michelina. Co więcej po raz pierwszy pojechał na oponach kwalifikacyjnych. Na początku obawiałem się, że gdzieś się wywrócę, ale gdy poczułem jak ogromną przyczepność ma ta opona miałem już za sobą połowę okrążenia.” — powiedział młodziutki Hiszpan.

Ciekawą rzecz ogłosił również Herve Poncharal, który zakomunikował, że bardzo prawdopodobne jest, iż nowym nabytkiem zespołu Yamaha Tech3 może być, jak na razie bezrobotny, Carlos Checa.

„Drobne” problemy miał Colin Edwards (Camel Yamaha). Maszyna Amerykanina na jednym z okrążeń stanęła w płomieniach. „Teksańskie Tornado” musiało porzucić motocykl na poboczu i uciekać od „palącej” Yamahy. Szczęśliwie Edwards nie ucierpiał, powrócił do boxu i wsiadł na swój drugi motocykl.

Tymczasem zespół Suzuki MotoGP przeżywał elektryczne problemy ze swoimi motocyklami. Pomimo to John Hopkins podczas testów zdołał poprawić swój czas z zeszłorocznego GP Malezji o blisko sekundę.
„Oczywiście, jestem sfrustrowany po tym co się stało dziś. Naprawdę nie lubię siedzieć w garażu i patrzeć jak moi rywale jeżdżą coraz szybciej,” powiedział Amerykanin.
”Mam przeczucie, że teraz jesteśmy trochę z tyłu za konkurencją, ale jestem przygotowany do nadrabiania strat.
Jednak jeśli będę robił takie czasy okrążeń z jedną ręką zawiązaną za plecami, wtedy będzie wiadomo, że nowy motocykl sprawuje się świetnie. Czuję, że przez zimową przerwę poprawiłem moją kondycję, technikę i siłę.
Cały zespół pracował bardzo ciężko, zwłaszcza dziś. Opuszczamy Sepang z pozytywnym nastawieniem, ponieważ wiemy do czego zdolny jest motocykl, team i ja.”

Kolejne zmagania teamów Hondy, Kawasaki i Ducati odbędą się w następnym tygodniu na torze Phillip Island, a z kolei zespoły Yamahy i Suzuki ponownie wyjadą na tor dopiero na początku przyszłego miesiąca w Katarze.

Poniżej znajdują się nieoficjalne czasy 3-ego dnia testów:

1. Sete Gibernau SPA Ducati Marlboro Team 2min 1.03 sek
2. Loris Capirossi ITA Ducati Marlboro Team 2min 1.08 sek
3. Marco Melandri ITA Fortuna Honda 2min 1.12 sek
4. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team 2min 1.51 sek
5. Valentino Rossi ITA Camel Yamaha Team 2min 1.6 sek
6. Nicky Hayden USA Repsol Honda Team 2min 1.69 sek
7. Shinya Nakano JPN Kawasaki Racing Team 2min 1.78 sek
8. Randy de Puniet FRA Kawasaki Racing Team 2min 2.18 sek
9. Toni Elias SPA Fortuna Honda 2min 2.23 sek
10. Chris Vermulen AUS Team Suzuki MotoGP 2min 2.38 sek
11. Colin Edwards USA Camel Yamaha Team 2min 2.54 sek
12. Casey Stoner AUS LCR Honda 2min 2.67 sek
13. Kousuke Akiyoshi JPN Suzuki 2min 2.8 sek
14. John Hopkins USA Team Suzuki MotoGP 2min 3.05 sek
15. Alex Hofmann GER d’Antin Ducati Pramac 2min 3.2 sek
16. Kenny Roberts USA Team Roberts 2min 3.37 sek
17. Jose Luis Cardoso SPA d’Antin Ducati Pramac 2min 4.3 sek
18. Shinichi Itoh JPN Ducati 2min 3.6 sek
19. James Ellison GBR Tech 3 Yamaha 2min 4.17 sek

Zdjęcie: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,396 sek