Home / MotoGP / Petronas oczekuje przynajmniej jednego zwycięstwa

Petronas oczekuje przynajmniej jednego zwycięstwa

Razlan Razali, stojący na czele ekipy Petronas Yamahy w MotoGP przyznał, że wraz Fabio Quartararo możliwa jest nawet walka o mistrzostwo świata. Francuz ma w tym roku dostać w pełni fabryczny motocykl, na równi z Maverickiem Vinalesem i Valentino Rossim. #20 w przyszłym sezonie zastąpi Włocha w japońskim zespole fabrycznym.

“Bazując na tym, co Fabio zrobił rok temu i jaką maszynę otrzymuje od Yamahy, wszystko wygląda na “tak” w kontekście walki o tytuł mistrzowski. Wysoko postawiliśmy poprzeczkę w naszym debiutanckim sezonie. Mieliśmy wiele miejsc na podium i wiele pole position. Oczywiście, oczekuje się od nas jeszcze więcej. Nasi rywale mają nadzieję, że nam się nie uda, ale jesteśmy tu, by wygrać kilka wyścigów.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Z nową specyfikacją fabrycznego motocykle, jaką będziemy mieli dla Fabio, i poprawioną specyfikację na Frankiego (Morbidelliego), powinniśmy powalczyć o tytuł. Dla mnie osobiście bardzo dobrą rzeczą będzie, jeśli przynajmniej raz staniemy na najwyższym stopniu podium.” – dodał.

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie Fabio Quartararo miał do dyspozycji motocykl z ograniczonymi obrotami, bowiem do jego dyspozycji było tylko pięć silników na cały rok, zamiast siedmiu – tak jak w przypadku konkurencji.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jeżeli sezon ruszy i odbędzie się co najmniej 13 wyścigów, to mam nadzieję, że przynajmniej raz posłuchamy “Marsylianki” :)

  2. Jeszcze dmuchajcie. Nie wiem czemu, ale mam przeczucie, że ten albo następny rok będą dla Quarty kubłem zimnej wody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 0,504 sek