Home / MotoGP / Pol Espargaro wystartuje z pit-lane

Pol Espargaro wystartuje z pit-lane

Wymiana silnika, którą trzeba było wykonać z KTM-ie należącym do Pola Espargaro poskutkuje startem Hiszpana z alei serwisowej. Austriacki zespół mógł wykorzystać w tym roku dziewięć jednostek napędowych, jednak w piątkowych treningach założono do jego motocykla już dziesiąty silnik. Przepisy w tym przypadku są jasne.

“Normalne”, obecne w stawce od dawna teamy MotoGP maja limit zaledwie siedmiu silników na sezon. Wyjątkiem są tacy producenci jak KTM i Aprilia, które jako techniczne przywileje dla nowych zespołów mają nieco mniej restrykcyjne przepisy. Jak informuje Espargaro, problem nie leżał w samym silniku, a w ramie, która nie pasowała do nowej jednostki napędowej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Silnik, na którym w niedzielę pojedzie Pol Espargaro, potem będzie cały czas założony w testach po GP Walencji, które oficjalnie zakończą sezon. “Punkty mocowania uszkodziły silnik, więc musimy skorzystać z nowego, tego, który wykorzystamy w testach powyścigowych.” – powiedział Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,419 sek