Home / MotoGP / Producenci wybrali tory testowe na sezon 2023

Producenci wybrali tory testowe na sezon 2023

Pięciu producentów motocykli – Ducati, Yamaha, Aprilia, KTM i Honda – ogłosiło „swoje” trzy tory, na których będą przeprowadzać prywatne testy w trakcie sezonu MotoGP w 2023 roku. W tym sezonie testy prywatne będą miały większe znaczenie, ponieważ liczba oficjalnych dni testowych została zmniejszona. W trakcie sezonu odbywać się będą jedynie po GP Hiszpanii w maju i GP San Marino we wrześniu.

Testy prywatne mogą przeprowadzać tylko jeźdźcy, którzy nie biorą udziału w pełnym sezonie MotoGP, a mogą to robić wyłącznie na trzech wybranych wcześniej przez producenta torach. Nie ma ograniczenia co do liczby dni testowych, ale jest limit na liczbę dostępnych opon, które w tym sezonie zostały zmniejszone przez Michelin z 240 do 200 na rok.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wszyscy producenci wybrali tor w Jerez w południowej Hiszpanii jako jeden z trzech torów. Czterech z pięciu wybrało dodatkowo Misano jako kolejne miejsce testowe, z wyjątkiem Yamahy. Japońscy producenci motocykli, Yamaha i Honda, wybrali Motegi jako jeden z ich torów, podczas gdy KTM po raz pierwszy od czasu dołączenia do klasy królewskiej usunęło swój tor domowy, Red Bull Ring.

Warto również zauważyć, że producenci mają prawo testować na torach, które nie znajdują się na kalendarzu MotoGP w 2023 roku. Dlatego fabryki będą mogły spędzać czas na popularnym torze testowym MotorLand Aragon, ponieważ nie jest on aktualnie uwzględniony w kalendarzu. Jednak nadal będzie obowiązywać ich taki sam limit opon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lista wybranych torów testowych:
Ducati: Jerez, Misano, Mugello
Yamaha: Jerez, Mugello, Motegi
Aprilia: Jerez, Misano, Valencia
KTM: Jerez, Misano, Valencia
Honda: Jerez, Misano, Motegi

Źródło: motogp.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,281 sek