Home / MotoGP / Razgatlioglu zostaje w WSBK. Kolejna szansa na MotoGP – w 2026 roku

Razgatlioglu zostaje w WSBK. Kolejna szansa na MotoGP – w 2026 roku

Toprak Razgatlioglu nie opuści mistrzostw świata WSBK ani zespołu BMW w 2025 roku. Kilka tygodni po ujawnieniu, że zespół został poinformowany o pragnieniu zawodnika, aby przejść do MotoGP, jego menedżer, Kenan Sofuoglu, potwierdził, że najbliższa przyszłość Razgatlioglu związana jest z obecnymi mistrzostwami.

Krążyło wiele plotek dotyczących Razgatlioglu, a jego nazwisko było łączone z różnymi zespołami w klasie królewskiej. Sofuoglu przyznał, że zespoły fabryczne wykazywały zainteresowanie Razgatlioglu na nadchodzący rok.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak menedżer i były zawodnik zapewnił w rozmowie z SPEEDWEEK.com, że plany na 2025 rok są już ustalone: „Już zaplanowaliśmy kilka rzeczy na 2025 rok i budujemy wszystko wokół Topraka, aby zapewnić mu zadowolenie. Nie byłoby dobrze to porzucić. Dlatego Toprak i ja zdecydowaliśmy, że w przyszłym sezonie na pewno pozostanie w mistrzostwach świata superbike – to jest teraz jasne. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuacji tej współpracy’”

Pomimo aspiracji Razgatlioglu do przejścia do MotoGP, Sofuoglu podkreślił, że nie będzie to możliwe w 2025 roku i że dążą do wypełnienia umowy z BMW na dobrych warunkach: „Oczywiście, Toprak chce przejść do MotoGP, ale nie będzie to możliwe przed 2026 rokiem. Nigdy nie zakończyliśmy żadnej współpracy z producentem na złych warunkach. Mamy historię z Kawasaki i zakończyła się dobrze. To samo dotyczy Yamahy. I tak samo będzie z BMW. Zespoły MotoGP są zainteresowane Toprakiem na 2026 rok, ale zobaczymy, jak potoczy się ten sezon i następny, a potem porozmawiamy o przyszłości. Do tego czasu będziemy kontynuować naszą drogę z BMW.”

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 7

 1. Jeśli Toprak utrzyma formę to bardzo czekamy na Moto GP!! w 2026 roku

 2. Nie jestem taki pewien czy sobie dobrze poradzi w Moto GP
  ,niewątpliwy talent ale różnie to bywa z przestawianiem się na prototypy po produkcyjnych
  Przekonamy się jak przejdzie , fajnie jak będzie dawał rady bo kolejny nieprzeciętny do Brydża

  • Coś czuję że z Toprakiem będzie podobnie jak było z Jonathanem, też przez lata miał trafić do Moto GP a skończyło się na tylko dwóch startach w zastępstwie z tego co pamiętam.

 3. A mi się wydaje, że Kenan nie jest za dobrym doradcą dla Topraka. Chyba uraz pozostał po słabej przygodzie w GP ;)

 4. Żeby samemu sobie nie dać szansy na jazdę w ELICIE to trzeba mieć chyba jednak nierówno pod sufitem. Na co on czeka ?? Że w 2026 jego forma osiągnie takie apogeum iż wszystkim w MGP złoi skórę ??? Czy może teraz jest dopiero początkującym kierowcą i musi się jeszcze dużo uczyć ??? Dla mnie decyzja z kategorii KRETYŃSKICH.

 5. Myślę że to firma BMW za wszelką cenę chce zatrzymać Topraka na jeszcze jeden rok. Nic dziwnego bo taki talent może jej się już nigdy więcej nie przytrafić. Uważam że turecki motocyklista dobrze poradzi sobie w MotoGP i może nie powinien czekać dodatkowego roku tym bardziej że w tym sporcie czas związany z najlepszą formą ucieka bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,992 sek