Home / MotoGP / Repsol Honda zdobywa tytuł wśród zespołów!

Repsol Honda zdobywa tytuł wśród zespołów!

Honda, zdobywając w ubiegłą niedzielę tytuł wśród konstruktorów, dzięki zdobyciu przez Marco Melandri’ego trzeciego miejsca w wyścigu o GP Japonii, cieszy się również z tego, że ich fabryczny team — Repsol Honda zdobył Mistrzostwo wśród zespołówHonda, zdobywając w ubiegłą niedzielę tytuł wśród konstruktorów, dzięki zdobyciu przez Marco Melandri’ego trzeciego miejsca w wyścigu o GP Japonii, cieszy się również z tego, że ich fabryczny team — Repsol Honda zdobył Mistrzostwo wśród zespołów klasy MotoGP.

Nicky Hayden oraz Daniel Pedrosa, stawali na podium niemalże w każdym wyścigu tego sezonu, pomijając Australię oraz Japonię. Dzięki zdobytej przewadze mogą się już teraz cieszyć tym tytułem pomimo tego, że do końca sezonu pozostały jeszcze dwa wyścigi. W tym momencie przewaga Repsol Hondy nad drugim w klasyfikacji zespołów teamem Camel Yamaha wynosi 110 punktów!

Zawodnicy tego zespołu razem stawali na podium w Jerez, Chinach oraz USA. Zdobyli łącznie 16 podiów, 4 zwycięstwa, 4 drugie i 8 trzecich miejsc. Zdobywali również punkty prawie w każdym wyścigu, pomijając wyścig o Grand Prix Katalonii, którego Dani Pedrosa nie ukończył.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.