Home / MotoGP / Repsol pozostanie sponsorem Hondy przynajmniej do końca 2020 roku

Repsol pozostanie sponsorem Hondy przynajmniej do końca 2020 roku

Hiszpański gigant naftowy Repsol dalej będzie sponsorem tytularnym fabrycznego zespołu Hondy w MotoGP i będzie pełnić tę funkcję co najmniej do końca 2020 roku. Już za rok te dwie marki będą świętować 25-lecie współpracy.

Obecna umowa wygasała z końcem 2018 roku, a więc przedłużono ją o dwa lata. Tak więc za rok nowym zawodnikiem Hondy w barwach Repsola będzie Jorge Lorenzo. Wcześniej barwy te przywdziewały takie gwiazdy wyścigów jak Mick Doohan, Valentino Rossi czy Casey Stoner.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sumie, podczas współpracy Repsola i Hondy na japońskiej maszynie osiągnieto 13 tytułów mistrzowskich królewskiej klasy. Na takie Hondzie wygrano 163 wyścigi grand prix i aż 419 razy stawano na podium.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Reppsol i honda bardzo duzo sobie zawdzięczają jezeli chodzi o chwyty reklamowe i nie tylko :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,382 sek