Home / MotoGP / Rossi bliski decyzji o kontynuowaniu kariery! (+wideo)

Rossi bliski decyzji o kontynuowaniu kariery! (+wideo)

Valentino Rossi przyznał w wywiadzie dla Monster Energy, w którym brał udział również Maverick Vinales, że prawdopodobnie jeszcze przed startem sezonu 2020 podejmie ostateczną decyzję o kontynuowaniu kariery również w roku 2021.

Rossi nie chce kończyć kariery w zaistniałej sytuacji – gdy być może połowa wyścigów w sezonie 2020 nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa. Z kolei The Doctor straci miejsce w fabrycznej ekipie Yamahy, gdyż kontrakt na kolejne dwa sezony mają już Vinales i Fabio Quartararo.

#46 może zatem wykonać krok w tył i zająć miejsce Francuza w satelickiej ekipie Petronas SRT, która to jednak mimo, że jest stosunkowo nowym tworem, to już pokazała, że może nie tylko zdobywać seriami pole position i miejsca na podium, ale również walczyć o zwycięstwa.

“Jestem w trudnej sytuacji, ponieważ moja pierwsza możliwość to próba kontynuowania kariery. Mam wystarczająco wiele motywacji i chcę dalej jeździć. Bardzo ważne jest zrozumienie poziomu konkurencji, ponieważ zwłaszcza w drugiej połowie ubiegłego roku mieliśmy bardzo duże problemy i wielokrotnie byłem zbyt wolny i musiałem walczyć poza czołową piątką.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W głowie mam kolejny rok w fabrycznym zespole i potrzebny był mi czas aby zdecydować. Potrzebowałem pięciu lub sześciu wyścigów, z nowym szefem mechaników i niektórymi zmianami w zespole – by to wszystko zrozumieć i zobaczyć, czy nadal mogę być mocny.” – dodał włoski zawodnik.

“Problem jest taki, że nie ma wyścigów. Przez wirusa nie możemy rywalizować. Będę więc musiał zdecydować wcześniej, przed wyścigami, ponieważ w najbardziej optymistycznym wypadku będziemy mogli wrócić do rywalizacji w drugiej połowie – może będzie to sierpień albo wrzesień, mamy nadzieję. Ale ja muszę podjąć decyzję wcześniej. Tak czy inaczej, ja chcę kontynuować karierę, ale muszę zdecydować bez jakichkolwiek wyścigów.” – dodał.

“To nie jest najlepszy moment na wycofanie się, ponieważ sytuacja może również być taka, że w ogóle nie będzie ścigania w 2020 roku. Dla mnie bardziej uczciwe będzei przejechanie kolejnego cyklu mistrzowskiego i zatrzymanie się na jego końcu. Mam więc nadzieję na kontynuowanie kariery w 2021 roku.” – skomentował Rossi.

Pełen  wywiad można zobaczyć w poniższym filmie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
114 zapytań w 0,421 sek