Home / MotoGP / Rossi chce kontynuować karierę

Rossi chce kontynuować karierę

Valentino Rossi

Dobra wiadomość dla wszystkich kibiców uwielbiających żółty kolor i Valentino Rossiego. Po udanym zakończeniu drugich testów w Malezji, Włoch przyznał, że nie planuje zakończenia swojej wyścigowej kariery wraz z końcem sezonu 2014. Planuje jeszcze pościgać się w MotoGP…

Podczas dzisiejszej rozmowy z dziennikarzami „The Doctor” zdradził, że nadal odczuwa ogromną pasję do ścigania i nie ma zamiaru kończyć kariery. Oczywiście wszystko rozbija się o wyniki, ale jeśli będą one całkiem dobre, 9-krotny Mistrz Świata chciałby pozostać w klasie królewskiej przez co najmniej kolejne dwa lata, co sprawiłoby, że ścigałby się – prawdopodobnie – do sezonu 2016 włącznie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Tak, zawsze powtarzam, że chciałbym kontynuować ściganie. Kolejne dwa lata. Jeśli będę konkurencyjny, nadal będę kontynuował jazdę” – potwierdził Rossi, który w poprzednim sezonie miał problemy ze znalezieniem odpowiedzi na tempo dwójki Repsol Hondy i swojego team-partnera Jorge Lorenzo. Po dwóch zupełnie nieudanych sezonach na Ducati, w zeszłym sezonie, po powrocie do Yamahy, Valentino wywalczył tylko jedno zwycięstwo i sześć finiszów na podium.

„Na koniec zeszłego sezonu nie byłem w stanie utrzymywać takiego samego tempa, jak miała ścisła czołówka. Byłem tym zaniepokojony. Teraz jednak wydaje się, że nie jest tak źle, a my dobrze pracujemy z zespołem. Priorytetem jest więc kontynuowanie ścigania” – dodał triumfator 80 wyścigów w klasie królewskiej, który po sezonie 2013 zakończył współpracę ze swoim szefem mechaników Jeremym Burgessem i rozpoczął pracę z Silvano Galbuserą.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Komentarze: 1

  1. Oby Doctor w tym sezonie był bardziej konkurencyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 1,193 sek