Home / MotoGP / Rossi dziewiąty na Nurburgring

Rossi dziewiąty na Nurburgring

Valentino Rossi w FerrariValentino Rossi w niedzielę wziął udział w wyścigu na torze Nurburgring. Tym razem nie był to jednoślad a Ferrari 458 Italia jeżdżące w specyfikacji Blancpain Endurance Sereies. Gwiazda MotoGP, wraz ze swoim zespołem, zajęła w wyścigu 9. miejsce.

Rossi jechał pierwszą część wyścigu, a jego partnerami podczas całego wydażenia byli Alessio „Uccio” Salucci i Andrea Ceccato, który kierował podczas ostatniej zmiany.

Cała trójka została sklasyfikowana na 19. pozycji na koniec 3-godzinnego wyścigu, a w swojej klasie Pro-Am zajęli 9. miejsce.

„Bardzo mi się podobało,” powiedział Rossi tuż po wyjściu z auta. „Zadecydowaliśmy, że to właśnie ja powinienem zacząć wyścig. Poradziłem sobie dobrze. Rytm jazdy był całkiem szybki, ale niestety Samochód Bezpieczeństwa sprawił, iż musiałem szybciej zjechać do pit stopu niż planowaliśmy.”

Rossi i Uccio podczas poprzedniej rundy Blancpain Endurance Sereies, która odbyła się w kwietniu na torze Monza, zakwalifikowali się na 10. pozycji, a wyścig ukończyli na 18. miejscu.

Rossi, 9-cio krotny Mistrz Świata, powróci do ścigania w klasie MotoGP podczas tego weekendu na GP Aragonii (Hiszpania).

Przypomnijmy, iż w przyszłym roku Włoch wróci do zespołu Yamahy, po nieudanych latach spędzonych na motocyklu Ducati.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

  1. Matko, poprawcie „wydażenia” na wydarzenia ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
184 zapytań w 1,447 sek