Home / MotoGP / Rossi: Marquez jest najszybszy, ale ukrywa prawdziwe tempo

Rossi: Marquez jest najszybszy, ale ukrywa prawdziwe tempo

Zdaniem Valentino Rossiego, testy przedsezonowe MotoGP wskazują, że faworytem zbliżającego się sezonu królewskiej klasy jest Marc Marquez. Co prawda Hiszpan dopiero we środę znalazł się na czele któregoś z dni testów, ale jak twierdzi Włoch, tempo wyścigowe na długim dystansie prezentowane przez reprezentanta Repsol Hondy jest świetne.

Poprzednie testy na Sepang nie były dla Hondy zbyt udane, jednak od razu po rozpoczęciu przejazdów na Phillip Island sytuacja zmieniła się bardzo mocno. Jak twierdzi Rossi, Marquez ukrywa swoją prawdziwą formę – a wskazuje na nią m.in. tempo na zużytych oponach.

“(Maverick) Vinales był bardzo mocny w Walencji i na Sepang, ale jeśli bliżej przyjrzysz się czasom, Marquez był szybszy i w Walencji, i w Malezji, i dziś. Więc uważam, że to on będzie tym, którego trzeba pokonać. Na dystansie zawsze ma bardzo stabilne tempo. Oni wykonali sporo pracy pod kątem wyścigu i używanych opon. Moim zdaniem on jest punktem odniesienia.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Zawsze próbujesz powiedzieć nieco mniej niż jest w rzeczywistości lub wypowiedzieć się w pesymistycznym tonie, ponieważ chcesz, aby inni byli tobą zaskoczeni podczas rundy w Katarze. Naprawdę wiem już, że to on jest najszybszy.” – dodał Włoch, zapytany czy jego zdaniem Marquez celowo maskuje dyspozycję swoją i motocykla. Przypomnijmy, że po Malezji Hiszpan mówił, że powtarzają się zeszłoroczne kłopoty.

Co do formy Rossiego i Yamahy, Włoch zakończył pierwszy dzień testów w Australii na bardzo dobrej drugiej pozycji, będąc zadowolonym na koniec dnia. Rozpoczęło się jednak źle: “Nie miałem dobrego wyczucia motocykla i za każdym razem starałem się naciskać, ale nie czułem się dobrze. W przerwie sprawdziliśmy dane i zespół świetnie popracował, poprawiając motocykl. Po południu byłem już bardziej konkurencyjny.” – wyjaśnił Rossi.

Zdaniem Włocha jednak Yamaha odstaje, jeśli chodzi o długie dystanse: “Musimy mocno popracować nad tempem na używanych oponach. Konieczna jest praca nad motocyklem, ponieważ przede wszystkim nie znamy jeszcze jego pełnego potencjału. Na pewno będę chciał więcej wyciągać jeśli chodzi o żywotność opony. Tutaj zużywają się one bardzo, bardzo szybko. Jutro musimy spróbować poprawić ten aspekt.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: autosport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Rossi podgrzewa emocje, prowokuje, stosuje pewnie PR-owe sztuczki .To nic złego. To tylko zwiększa zainteresowanie kibiców a przy okazji tworzy sobie coś w rodzaju “dupochronu” – ale czy to źle ??? Jak ktoś się z nim nie zgadza – to tym lepiej. Show must go on !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,468 sek