Home / MotoGP / Rossi: O zakręcie #12 dyskutowaliśmy od sześciu lat

Rossi: O zakręcie #12 dyskutowaliśmy od sześciu lat

Valentino Rossi

Valentino Rossi przyznał przed GP Katalonii, że dyskusje na temat feralnego zakrętu #12 trwały przez przynajmniej sześć lat. To właśnie w tym miejscu w piątek życie stracił Luis Salom, który wypadł z toru podczas FP3, uderzając z ogromną szybkością w bandę.

Rossi przypuszcza, że wypadek hiszpańskiego motocyklisty był spowodowany usterką maszyny. Włoch przyznał, że bezpieczeństwo toru pod Barceloną było szeroko omawiane zwłaszcza po upadku Niccolo Antonelliego w 2014 roku.

“O zakręcie #12 rozmawialiśmy w ramach Komisji Bezpieczeństwa przez sześć lat. Mówiliśmy, że potrzebujemy tam większej strefy bezpieczeństwa. Niestety, pewne rzeczy da się zrobić, a pewnych nie. Z powodu wybudowanych trybun… Zbyt drogo byłoby zmodyfikować ten obszar toru. Wiedzieliśmy, że jest tam niebezpiecznie. Ale jeśli przyjrzysz się temu wypadkowi, to zobaczysz że niestety coś stało się z motocyklem.” – powiedział Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“O zakręcie #12 wiedzieliśmy od dawna. Dwa lata temu wypadek miał tam Niccolo Antonelli. Uderzył w bariery ochronne. Pamiętam bardzo dobrze rozmowy po tamtym wypadku. Tak jak przy okazji innych wyścigów, powiedzieliśmy, że potrzebna jest tam większa strefa bezpieczeństwa. Zamiast tego dokładają tylko więcej dmuchanych band. “

“Problem nie dotyczy tylko Barcelony. Tak samo jest w Jerez, na wyjściu z ostatniego zakrętu. Jeśli chwilę pomyślę, to jest takich zakrętów około dziesięciu. Na Motegi to zakręt #4. O konieczności stref mówimy co roku.” – dodał.

“Wypadek Saloma nie był normalny. Być może coś stało się z podczas skrętu, odkręcania gazu albo hamowania. Zakręt #12 jest bardzo wymagający dla przodu motocykla, jest tam wiele wybojów. Każde okrążenie to ryzyko.” – kontynuował Włoch.

W niedzielę zawodnicy ścigać się będą po nitce toru F1. Prędkości będą niższe. Rossi, podobnie jak Lorenzo, uważa, że Komisja Bezpieczeństwa nie musiała zmieniać zakrętu #10. “Nie rozumiem, czemu zmieniono zakręt, w którym nic się nie wydarzyło. To dla mnie niejasne, ale z drugiej strony nie jestem członkiem tej komisji. Akceptuję tę decyzję. Będziemy się tak ścigali.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Zawodnicy Tech 3 nie zostawili suchej nitki na Rossim…zastanawiam się za co? Facet pytany po prostu wyraził swoją opinię. A ci siedzą, deliberują i od lat nic (lub niewiele) z tego wynika. Ale oczywiście mają poczucie misji. Ciekawe, bo przykładowo Jorge był jeszcze bardziej krytyczny od Rossiego a ci (Smith i Espargaro) zostawili go w spokoju…
    Ma ktoś link do całości wypowiedzi zawodników Tech 3, najlepiej na video, bo tłumaczeniom i opracowaniom dziennikarzy z definicji nie ufam

  2. 6 lat nic się nie dalo zrobić … musial ktoś umrzec i od razu się dalo ‘cos zrobic’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 0,488 sek