Home / MotoGP / Rossi: Od GP Argentyny świetnie nam się pracuje

Rossi: Od GP Argentyny świetnie nam się pracuje

Valentino Rossi nie ukrywał swojego optymizmu po sobotnich kwalifikacjach MotoGP na Circuit of the Americas. Włoski zawodnik uległ w czasówce tylko Marcowi Marquezowi, pokonując resztę stawki, dzięki czemu w niedzielę ustawi swoją Yamahę na drugim polu. The Doctor przyznał, że taka forma jest kontynuacją tego, co działo się wcześniej na torze Termas de Rio Hondo w Argentynie.

“Wygląda na to, że począwszy od GP Argentyny, podążamy we właściwą stronę, w ten weekend również pracowało nam się wraz z zespołem bardzo dobrze. Dziś mieliśmy ciężki dzień, ponieważ rano nie mogliśmy wyjechać na trzeci trening. Wciąż jednak czuję się na motocyklu komfortowo, było tak również w FP4, kiedy warunki były pół na pół (suche i mokre), kiedy to zwykle mieliśmy problemy.” – powiedział Valentino Rossi po zakończeniu sobotnich kwalifikacji w Austin.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Dzisiaj motocykl umożliwiał mi lepsze jego wyczucie, więc mogłem w lepszy sposób naciskać. W kwalifikacjach byłem mocny. Jestem bardzo zadowolony, mogąc startować z pierwszego rzędu, ponieważ to bardzo ważne, jeśli chodzi o niedzielę. Teraz musimy poczekać i zobaczyć, jakie warunki będziemy mieli w wyścigu, a wtedy spróbujemy wybrać właściwe ogumienie.” – zakończył zawodnik zespołu fabrycznego Yamahy.

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,521 sek