Home / MotoGP / Rossi: osiemsetka jest całkiem dobra

Rossi: osiemsetka jest całkiem dobra

Valentino Rossi pokazał się z dobrej strony zdobywając drugie miejsce podczas czeskiej Rudny Motocyklowych Mistrzostw Świata. Jednak nie to przyciągnęło największą uwagę reporterów z całego globu.

Wielokrotny Mistrz po raz pierwszy ofValentino Rossi pokazał się z dobrej strony zdobywając drugie miejsce podczas czeskiej Rudny Motocyklowych Mistrzostw Świata. Jednak nie to przyciągnęło największą uwagę reporterów z całego globu.

Wielokrotny Mistrz po raz pierwszy oficjalnie przetestował swoją osiemsetkę, która przygotowywana jest na przyszły sezon. Testy odbyły się w poniedziałek i wtorek, lecz Włoch zrobił zaledwie parę okrążeń swoją nową Yamahą.

Oto co miał do powiedzenia:
„Wczoraj testowałem moją nową osiemsetkę tylko przez parę kółek, ale mam całkiem dobre wrażenia. Wczoraj także zrobiłem tylko cztery okrążenia i miałem nadzieje zrobić więcej dzisiaj po południ, ale niestety jazdę przerwał nam deszcz.”

Nie tylko team Yamahy testował nowe maszyny. Także Ducati po raz kolejny już pokazało swoje Desmosedici GP7. Co ciekawe Loris Capirossi wykręcił czas tylko o 1.4 sekundy wolniejszy od rekordu!

Podsumowując: nowe motocykle wcale nie będą wolniejsze. Prędkości maksymalne oczywiście się zmniejszał, ale to samo stanie się z wagą motocykl — co w efekcie da większe prędkości w zakrętach.

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,382 sek