Home / MotoGP / Rossi pojeździł w Misano, Rins w Barcelonie

Rossi pojeździł w Misano, Rins w Barcelonie

Zawodnicy MotoGP powoli wracają na tory wyścigowe przed rozpoczęciem sezonu, który planowany jest – wciąż nieoficjalnie – na drugą połowę lipca. Spora grupa zawodników z Hiszpanii miała wcześniej okazję pojeździć na jednym z torów w Andorze, tymczasem Włosi mogli “pośmigać” w granicach swojej ojczyzny.

W miniony czwartek Valentino Rossi wykonał kilka okrążeń na torze w Misano. Nie mógł oczywiście skorzystać ze swojej Yamahy z MotoGP, bowiem sezon jeszcze nie został wznowiony i takie przejazdy nie są dopuszczalne. Zamiast tego miał do dyspozycji Yamahę R1. Kilka dni wcześniej Rossi trenował na swoim moto ranchu w Tavulli, gdzie zaprosił kilku innych zawodników, z którymi jest zaprzyjaźniony. Byli tak członkowie jego akademii VR46 – Franco Morbidelli oraz Luca Marini.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Alex Rins z Suzuki tymczasem nie poprzestał na przejazdach w Andorze i treningach na motocyklu supermoto. Wyjechał bowiem na tor Circuit de Barcelona-Catalunya w Hiszpanii, gdzie ma odbywać się GP Katalonii.

Prawdopodobnie oba te wyścigi znajdą swoje miejsce w tegorocznym kalendarzu – zarówno Hiszpania chce zorganizować możliwie najwięcej rund grand prix w tym roku, jak i Włosi również mają nadzieję, że odbędzie się GP San Marino w Misano Adriatico, na włoskim pograniczu.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy wierzysz, że sezon może ruszyć w lipcu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,420 sek