Home / MotoGP / Rossi: Ten zakręt jest jak parking przy supermarkecie

Rossi: Ten zakręt jest jak parking przy supermarkecie

Zawodnicy zostali poproszeni o ocenę tego, czy zakręt toru Circuit de Barcelona Catalunya, w którym wydarzył się incydent między Lorenzo a Rossim, Dovizioso i Vinalesem, jest dobrym zakrętem. Najbardziej krytyczny jest Valentino Rossi, który sądzi, że tak skonfigurowany zakręt nie powinien być częścią toru MotoGP. Dla odmiany, Marquez dostrzega, że podobnych zakrętów jest wiele.

Zakręt #10 to ostre dohamowanie, a potem nagły skręt w lewo. Druga wersja jest bardziej łagodna. “Nie wiem czemu tak jest, ponieważ chcieliśmy normalnego układu toru dla motocykli w dwóch ostatnich zakrętach, wiele popracowano nad pułapką żwirową. Ale czemu dalej mamy ten zakręt?” – zastanawia się Rossi.

“Staram się wywalczyć, aby w układzie był lewy długi zakręt, który jest bardzo dobry. Ale z jakiegoś powodu wciąż używamy tego. Ten zakręt jest jak parking przy supermarkecie. Dla mnie to nie jest zakręt godny toru wyścigowego. W takim zakręcie łatwiej jest o to, co się stało – o wypadek.” – powiedział Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marquez ma jednak inne zdanie. “Zakręt #10 to jeden z wielu podobnych. To punkt mocnego hamowania. Ile takich zakrętów mamy w Austin? Ile takich zakrętów mamy w Austrii? To kolejny taki zakręt i trzeba to zrozumieć. Najważniejsze, że gdybyśmy ze względów bezpieczeństwa go zmienili na drugą wersję, to mielibyśmy ścianę bardzo blisko.” – skomentował Marquez.

Dovizioso podobnie jak Rossi ma krytyczne zdanie o zakręcie, ale ma też świadomość, że to jedyna opcja. “To nie jest najlepszy zakręt. To pewne, ale jest tak przez bezpieczeństwo. Nie ma zbyt wiele miejsca po zewnętrznej, i nie ma możliwości aby zwiększyć przestrzeń, bo jest tam spadek na wzniesieniu.” – przyznał zawodnik Ducati.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy powinno się zmienić układ zakrętu #10 na bardziej łagodny?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

 1. Taa, zakręt nr 10 gdzie jest jednak nieco żwiru jest “niebezpieczny”, za to wyasfaltowana jedynka kończąca najdłuższą prostą gdzie hamują przy 340km/h jest “bezpieczna”.

 2. Nie można jakoś zrobić tego zakrętu bardziej na okrągło? Taka wersja poprzedniej 10, tylko trochę bliżej.

 3. Wiecie, jest taka dyscyplina dla tych co nie potrafią skręcać – wyścigi na 1/4 mili.
  Może tam niech malkontenci poszukają szczęścia?

 4. To po co Rossi wyprzedza tak agresywnie na parkingu pod supermarketem? Gdyby nie przestrzelił tego zakrętu to pewnie uczestniczyłby dalej w wyścigu

  • Chyba inny wyścig oglądałeś.

   • Oczywiście całemu pogromowi winny jest Lorenzo ale manewr Vale był o wiele zbyt optymistyczny i widać to na powtórkach. Gdyby przed nim nie było pobojowiska to wyniosłoby Go szeroko i Petrux odzyskałby zaraz pozycję. W ostatnim czasie dość często Jego wyprzedzania wyglądają w ten sposób, że wyprzedzany jest od razu w stanie skontrować po tak naprawdę przestrzelanych hamowaniach Doctora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 0,642 sek