Home / MotoGP / Rossi: Yamaha powinna zatrudnić więcej ludzi

Rossi: Yamaha powinna zatrudnić więcej ludzi

Valentino Rossi powiedział, że Yamaha powinna dorównać wysiłkami zespołom Ducati i Hondy, jeśli chce ponownie wygrywać w MotoGP. Włoch przyznał, że obie te ekipy zwiększyły skład osobowy. Po rozczarowującym sezonie 2017, Yamaha w ubiegłym roku przechodziła jeszcze większe problemy. Niemoc japońskiego zespołu przełamało dopiero zwycięstwo Mavericka Vinalesa w Australii. Rossi pozostał jednak bez zwycięstwa.

“W ostatnim czasie, zwłaszcza przez poprzednie półtora roku, sytuacja techniczna w MotoGP mocno się zmieniła. Ducati jako pierwsze zrobiło duży krok, jeśli chodzi o liczbę ludzi i inżynierów. Teraz wygląda to bliżej sytuacji, jaka jest w Formule 1, choć wciąż pozostaje od niej bardzo daleko. Honda zrobiła to samo, zresztą już o tym mówiłem.” – powiedział Valentino Rossi. “Teraz aby wygrywać w MotoGP, musisz robić podobne wysiłki. Zobaczymy, czy tak samo stanie się w Yamasze.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rossi i Vinales po ostatnich testach w Jerez nie zgadzali się w kwestii oceny nowego motocykla. Hiszpan deklarował, że Yamaha jest już wystarczająco silna, by znów walczyć o tytuł. Rossi jednak powiedział, że poprawki są konieczne, a problemy wciąż takie same.

Mimo sugestii, że Yamaha powinna rozdzielić rozwój motocykla aby stworzyć pakiety odpowiednie i dla Rossiego, i dla Vinalesa, The Doctor powiedział, że jest zadowolony z tego, że Vinales wnosi o inne poprawki.

“Jeśli dadzą coś nowego Vinalesowi, to będę szczęśliwy, ponieważ ja też będę mógł je sprawdzić. Obaj mówimy niemal to samo i zgadzamy się w niemal wszystkich wymogach w rozwoju motocykla. Jeśli Yamaha dostarczy mu wszystko to, o co prosi, to dla mnie będzie również dobre. W końcu coś się pojawi. Przez 90 procent czasu mówimy tym samym głosem.” – dodał Rossi.

Źródło: motorsport.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Tymczasem na zdjęciu, widzimy Rossiego pokazującego Vinalesowi, jak ważne są opinie Hiszpana o motocyklu;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 0,510 sek