Home / MotoGP / Suzuki reaguje na brak wyników – zmiany w kierownictwie

Suzuki reaguje na brak wyników – zmiany w kierownictwie

Po fatalnym początku sezonu w MotoGP zespół Suzuki czekają zmiany. Nowym liderem projektu w MotoGP będzie Shinichi Sahara. Zastąpi w składzie japońskiej ekipy Satoru Teradę. Zmiana ma charakter natychmiastowy i będzie obowiązywać od rozgrywanego właśnie GP Katalonii.

Suzuki zajmuje dopiero czwarte miejsce w klasyfikacji producentów po sześciu pierwszych wyścigach. Traci 69 punktów do liderującej Hondy. Najlepszy pojedynczy wynik w tym roku to zaledwie siódma pozycja w wyścigu. W ubiegłym roku Maverick Vinales uplasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji sezonu, a w analogicznym momencie sezonu był już piąty. Na razie lider Suzuki – Andrea Iannone – jest dopiero 14.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sahara odpowiadał poprzednio za ostatnią wersję drogowego motocykla Suzuki GSX-R1000. Pracował też w dziale wyścigowym. „Sahara ma duże doświadczenie i myślę, że będzie miał pozytywny wkład. Japońskie fabryki są znane z tego, że czasami przeprowadzają tego typu restrukturyzację.” – powiedział Davide Brivio, menedżer zespołu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,387 sek