Home / MotoGP / Szef Mercedesa chce testu bolidu F1 dla Rossiego i Sebastiena Ogiera

Szef Mercedesa chce testu bolidu F1 dla Rossiego i Sebastiena Ogiera

Hamilton, Rossi

Toto Wolff, stojący na czele mistrzowskiej ekipy Mercedesa w Formule 1, przyznał w jednym z wywiadów, że po udostępnieniu samochodu Jorge Lorenzo, teraz chciałby to samo zrobić z innymi mistrzami sportów motorowych. Dobrze mówiący po polsku, mający częstochowskie korzenie Wolff myśli o testach dla Valentino Rossiego i Sebastiena Ogiera – czterokrotnego Rajdowego Mistrza Świata, który zakończył współpracę z Volkswagenem.

„W Formule 1 chodzi również o dostarczanie rozrywki. Bardzo chciałbym sprawdzić możliwości Valentino Rossiego i Sebastiena Ogiera za kierownicami naszych maszyn. Moim pomysłem jest zorganizowanie dla nich dnia testowego.” – powiedział szef zespołu Mercedesa w wywiadzie dla Gazetta dello Sport.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rossi ma już za sobą kilka testów bolidu Ferrari, za kółkiem którego przejechał kilkaset okrążeń. Inaczej wygląda sprawa z Ogierem. Francuz nie siedział nigdy w bolidzie F1, ale ścigał się w seriach samochodowych, takich jak Porsche Supercup, VW Scirocco Cup. By poczuć namiastkę tego, co mogą poczuć zawodowi kierowcy pokroju Rossiego czy Ogiera, sprawdź ofertę salonu MB Motors w Warszawie na Mercedesa AMG SL. Ogier ścigał się również za kierownicą bolidów, m.in. francuskiej Formuły 4, można zatem powiedzieć że ma sporo doświadczenia jeśli chodzi o wyścigowe pojazdy.

Przeszkodzą w przypadku Ogiera może być fakt, że jest to kierowca „spod znaku” Red Bulla, a więc firmy konkurencyjnej dla sponsora Mercedesa, czyli Monster. Jak wiemy z doświadczenia, często względy marketingowe nie pozwalają na takie próby.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,351 sek