Home / MotoGP / Valentino Rossi chciałby wrócić na Wyspę Man

Valentino Rossi chciałby wrócić na Wyspę Man

Valentino Rossi

Dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi przyznał, że z chęcią złożyłby drugą wizytę na Wyspie Man, gdzie obecnie odbywa się kolejna edycja wyścigów Isle of Man TT. Zawody kończą się w piątek. Do rozegrania zostały już tylko dwa wyścigi, w tym najbardziej prestiżowy Senior TT.

Poprzednio zawodnik Yamahy wizytował na tej imprezie w 2009 roku i pokonał jedno okrążenie w towarzystwie rekordzisty w ilości zwycięstw w grand prix, a także byłego triumfatora TT na Wyspie Man, Giacomo Agostiniego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Miałem okazję być tam w 2009 roku i zobaczyć tę imprezę po raz pierwszy. Dostałem też świetną możliwość przejechania okrążenia. To było świetne – wspaniała okazja! Na pewno chciałbym tam kiedyś wrócić, ale w tym roku terminy na to nie pozwalają. Nie teraz, ale na pewno kiedyś znów tam się pojawię.” – powiedział Rossi.

Rossi cały czas utrzymuje bliską znajomość z Johnem McGuinessem, 23-krotnym zwycięzcą TT, który w piątek będzie bronił zeszłorocznego zwycięstwa w Senior TT. Ostatnio spotkali się razem na zeszłorocznym Festiwalu Szybkości w Goodwood.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fot. motorcyclenews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Tego roku jak narazie rzadzi Ian Hutchinson wczoraj wygral swoj 3 wyscig w tym tygodniu! Mega gosc.

  2. Hutchy naprawdę jeździ wspaniale, ma super formę od zeszłego roku i to na drogach Man, a to jest już naprawdę coś!<3 Nikt by chyba nawet nie pomyślał, że gość miał kilka lat przerwy, wypadek i wiele operacji. Piękna jazda w SuperSportach, a w Superstockach wgl już na wiele sek zostawił wszystkich z tyłu dodając do tego rekord okrążenia :)

  3. Dzis Ian drugi. Wygral Dunlop, no i niestety kolejne dwa smiertelne wypadki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,423 sek