Home / MotoGP / Vinales na Aprilii podczas testów w Misano. Start już w GP Aragonii?

Vinales na Aprilii podczas testów w Misano. Start już w GP Aragonii?

Maverick Vinales po raz pierwszy zasiądzie oficjalnie na RS-GP podczas testów na torze Misano jeszcze w sierpniu. Ma to na celu przygotowanie go do sezonu 2022, kiedy będzie reprezentował Aprilię. Ale być może zobaczymy go w wyścigu dużo wcześniej.

Przypomijmy, że Vinales rozwiązał kontrakt z Yamahą po tym, jak celowo próbował uszkodzić silnik motocykla w trakcie nieudanego GP Styrii. Yamaha niezwłocznie wycofała go z kolejnej rundy, a potem, mimo wyrażonej skruchy, podjęto decyzję o natychmiastowym zaprzestaniu współpracy. Vinales szybko związał się z Aprilią, gdzie będzie jeździł z Aleixem Espargaro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

31 sierpnia i 1 września Hiszpan będzie zatem jeździł Aprilią na torze Misano. Testy dadzą odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy VInales jest już gotowy do startu w wyścigach. Jeśli okaże się że tak, być może wystartuje w GP Aragonii 12 września, lub GP San Marino właśnie w Misano, zaledwie tydzień później.

Na razie nie wiadomo, co zakontraktowanie Vinalesa oznacza dla przyszłości Andrei Dovizioso. #04 wciąż pozostaje testerem Aprilii, jednak spekulowało się, że to właśnie on może w końcu zacząć się ścigać. Obecnie pogłoski mówią, że Dovi mógłby powrócić pod skrzydła Yamahy i jeździć dla zespołu satelickiego, który będzie następcą Petronasa.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 8

  1. Mma cichą nadzieje, Że zmiana druzyny odbije się dużą czkawką Viñalesowi

  2. A to nie było tak że najpierw dostał wypowiedzenie, a dopiero potem chciał zarżnąć im motocykl

  3. A ja bym chciał go zobaczyć na Apce w tym roku. Zawsze to jakiś ciekawy dodatek w sezonie.

  4. Za to co zrobil na serio liczysz na jego dobre rezultaty ?
    Ktos kto sabotuje parszywie druzyne w ktorej jest 4 lata?! moim zdaniem nie zasluguje na miano kierowcy profesjonalnego …?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,372 sek