Home / MotoGP / Vinales: Nie zapominam, że w Katarze wygrałem pierwszy wyścig z Yamahą

Vinales: Nie zapominam, że w Katarze wygrałem pierwszy wyścig z Yamahą

Maverick Vinales był najszybszym zawodnikiem przedsezonowych testów w Katarze. To na tej podstawie bierze się wielki optymizm Hiszpana przed pierwszą rundą sezonu, która już w ten weekend na torze Losail. Vinales, który od tego roku startuje z numerem #12, chce stanąć na podium.

“Jestem bardzo podekscytowany, przyjeżdżając do Kataru i rozpoczynając nowy sezon. Nie mogę się doczekać! Wnioski po zimowych testach były bardzo pozytywne. Czułem, że byłem bardzo szybki w te trzy dni testów w Katarze, więc udaję się na pierwszy wyścig z pozytywnym nastawieniem.” – powiedział Maverick Vinales.

“Mamy dobry rytm. Pierwsza runda na Losail będzie bardzo ważna, aby zobaczyć, czy cała praca, wykonana w zimie, daje efekty. Nasz motocykl w tym momencie ma wiele mocnych punktów. Bardzo dobrze czułem się na nim w zimie, naciskałem na mojej M1 aż do limitów.” – dodał Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W porównaniu do poprzedniego sezonu, zrobiliśmy krok naprzód. Wydaje mi się, że ponownie bardzo dobrze jeździ mi się M1. Wciąż jest wiele pracy do wykonania, ale czuję się na tyle mocny, by w ten weekend walczyć o podium. Poza tym, czuję się bardzo podekscytowany zaczynając nowy sezon z Yamahą.” – skomentował.

“Musimy po prostu dalej pracować i skupiać się na poprawianiu motocykla tak jak to możliwe, aby móc walczyć o podium i oczywiście o zwycięstwo. Nie mogę zapominać, że wygrałem tu moje pierwsze grand prix z Yamahą, więc mam z tego toru wyjątkowe wspomnienia. To daje mi dodatkową motywację.” – zakończył.

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

 1. Bardzo dobrze Maveric, ale mimo to obstawiam:

  Marc
  Maveric
  Andrea
  Vale
  Jorge
  AlexRins
  Daniel
  Johann

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,505 sek