Home / MotoGP / Vinales: Straciliśmy półtora dnia

Vinales: Straciliśmy półtora dnia

Maverick Vinales tuż po zakończeniu testów przedsezonowych w Katarze przyznał, że Yamaha zbłądziła podczas ustawiania motocykla pod kątem pierwszego wyścigu sezonu. Hiszpan nieźle czuł się na początku testów na Losail, ale potem było już tylko gorzej. Poprawki udało się zrobić dosłownie w ostatniej chwili. Czasy na koniec testów mogą więc nie być miarodajne, i sam Vinales mówi, że mógł jechać szybciej.

„W tych testach poszliśmy w przeciwną stronę od tej właściwej. Było naprawdę ciężko, ponieważ nie mogłem naciskać czy dawać z siebie wszystkiego. Motocykl ma swoje ustawienia, musisz się do nich zaadaptować i wycisnąć z nich sto procent. Zmodyfikowaliśmy motocykl, ponieważ czułem, że straciliśmy półtora dnia. Nie jeżdżę na sto procent. Zgubiliśmy się i nie mogłem naciskać.” – powiedział po zakończeniu testów Vinales.

Hiszpan zakończył testy z piątym czasem. Przypomnijmy, że rok temu był najlepszym zawodnikiem nie tylko testów, ale również otwarcia sezonu, czyli GP Kataru. Tegoroczne testy są jednak o wiele bardziej problematyczne. #25 stracił 0.442s do najszybszego w testach Johanna Zarco.

„Dobrze czułem się tylko przez ostatnie pół godziny popołudnia. Zmieniliśmy ustawienia na ostatnie 40 minut i wróciliśmy do tego, co mieliśmy w pierwszym dniu. Czułem się, jakbym miał inny motocykl. Nie tak dobry jak w zeszłym roku, ale jeśli miałbym więcej czasu, mógłbym pojechać szybciej.” – skomentował Vinales.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Motocykl nie tak dobry jak rok temu. Co on gada?Mówił że na M1 z 2017r nie dało się jeździć a teraz nagle ten motocykl z 2018 roku nie jest tak dobry jak z 2017 ? W co oni grają? albo ktoś Źle tlumaczy te wywiady albo yamaha robi sobie jaja

  2. Ciekawe kiedy w zespole movistar w końcu zrozumieją że jedyną osobą, która może obecnie określić jak dobra jest dana konfiguracja yamahy jest… Zarco :)

    • Juz na ich nieszczescie za pozno. Gdyby yamaha proponowala prywaciarzom aktualne modele, mogla by liczyc na pomoc w trudnych przypadkach i lepszy rozwoj motocykla. A tak tech3 pogonil yamahe mimo prosb do nich i ostrzezen i bedzie sobie jezdzil na aktualnych ducatach :)

  3. Ewolucja „skrzydelek” Yamahy coraz piekniejsza :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,482 sek