Home / MotoGP / Walka o drugie miejsce w MotoGP

Walka o drugie miejsce w MotoGP

Po wspaniałym wyścigu w Malezji Motocyklowe Mistrzostwa Świata MotoGP kontynuują swą azjatycką przygodę podczas czternastej rundy mistrzostw w Katarze (wyścig jak to zwykle bywa w Doha odbędzie się w sobotę).
Po tym jak Valentino Rossi zdobPo wspaniałym wyścigu w Malezji Motocyklowe Mistrzostwa Świata MotoGP kontynuują swą azjatycką przygodę podczas czternastej rundy mistrzostw w Katarze (wyścig jak to zwykle bywa w Doha odbędzie się w sobotę).
Po tym jak Valentino Rossi zdobył swój piąty z rzędu tytuł mistrza świata w królewskiej klasie wszystkie oczy będą skierowane na walkę o drugie miejsce, gdzie jeszcze dziesięciu kierowców ma matematyczną szansę wywalczenia wicemistrzostwa świata.

Jak na razie wiceliderem tabeli jest Max Biaggi (159 punktów), za nim plasuje się zwycięzca dwóch ostatnich wyścigów Loris Capirossi (142pkt), czwarte miejsce zajmuje drugi kierowca fabrycznego zespołu Yamahy Colin Edwards (139pkt), który rok temu ukończył wyścig w Katarze na drugiej pozycji, a kolejno za nim znajdują się Marco Melandri (137 pkt) i Nicky Hayden (134pkt). Sete Gibernau, zwycięzca zeszłorocznego wyścigu w Katarze jest dopiero na ósmym miejscu, tracąc 44 punkty do Biaggiego.

Max Biaggi mimo tego, że tegoroczny sezon nie może zaliczyć do najlepszych, znajduje się w doskonałej sytuacji do zdobycia wicemistrzostwa świata.
Max Biaggi : „ Jesteśmy w słabej dyspozycji z tym motocyklem, ale mamy nadal drugie miejsce w mistrzostwach i tą pozycję będziemy bronić aż do ostatniego wyścigu sezonu.”

Niekwestionowany zwycięzca wyścigów w Japonii i Malezji Loris Capirossi jest jeszcze raz typowany jako jeden z faworytów do zwycięstwa w wyścigu na torze Losail International Racetrack.
Loris Capirossi : „Mamy teraz fantastyczny motor i opony oraz wspaniałe kontakty z naszą firmą oponiarską Bridgestone w doskonaleniu naszego ogumienia. Teraz jestem na trzecim miejscu w mistrzostwach i jestem w takiej dyspozycji, że mogę wygrać nawet wszystkie pozostałe wyścigi tego sezonu.”

Colin Edwards ma nadzieję, że czternasta runda mistrzostw będzie miejscem gdzie los zacznie mu sprzyjać i zdoła powalczyć o podium. Amerykański kierowca Yamahy nie zdołał zająć żadnego podium od wyścigu na torze Laguna Seca w lipcu. “Teksańskie Tornado” jest rekordzistą okrążenia na torze Losail z wynikiem 1’59.355 sekundy.
Colin Edwards: „Już od samego początku polubiłem tor w Katarze. Miałem tam jeden z najlepszych wyścigów ostatniego sezonu i patrzę z nadzieją na nadchodzący weekend. Tor w Doha ma różnego rodzaju zakręty a jego nawierzchnia jest troszkę brudna, jeśli uda się zająć dobrą pozycję na starcie i szybko uciec do przodu, wtedy masz szansę na dobry wynik. Sprawy nie układają się po mojej myśli, ale mam nadzieję, że uda mi się wygrać chociażby jeden wyścig w tym sezonie i nie ma powodów dla jakich nie miałoby to miejsca tutaj.”

W Katarze zobaczymy raz jeszcze Shane’a Byrna, który zastąpi kontuzjowanego Troya Baylissa na Hondzie oraz Oliviera Jacquea, zastępującego Alexa Hofmanna w teamie Kawasaki. Prawdopodobnie Alex Hofmann nie wsiądzie na motocykl, aż do końca sezonu z powodu kontuzji nogi nabytej w kolizji z Roberto Rolfo w Japonii.
Na torze w Losail spodziewać się trzeba wysokich temperatur a to dobrze służy drużynom z ogumieniem Bridgestone’a. Jak pokazał ostatni wyścig Michelin nie radzi sobie z torami gdzie jest bardzo gorąco. Bridgestone, być może po braku sukcesów w F1 skierował swoje zainteresowanie w stronę motocykli i ostatnie kwalifikacje pokazały, że zespoły zaopatrujące się w opony u japońskiego producenta wcale nie odstawały od tych “obutych” w Micheliny. W sobotę zobaczymy, która fabryka opon wyniosła więcej z przedsezonowych testów na katarskim torze.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,388 sek