Home / MotoGP / Yamaha zaprasza Daniego Pedrosę na “satelitę”!

Yamaha zaprasza Daniego Pedrosę na “satelitę”!

Lin Jarvis, który zarządza Yamahą w MotoGP, potwierdził, że japońska marka z chęcią zobaczy u siebie Daniego Pedrosę w satelickim zespole. Po 13 latach spędzonych w Repsol Hondzie, Pedrosa stracił miejsce na rzecz Jorge Lorenzo. Początkowo spekulowano, że Hiszpan zakończy karierę, ten jednak na konferencji prasowej powiedział, że rozważa różne opcje startów.

“Samuraj” nie zdradził jednak, jakie to opcje. Wszystkie ekipy fabryczne mają już zajęte miejsca, więc jest jasne, że mogłaby to być wyłącznie satelicka stajnia. Mówi się, że powstanie nowy zespół satelicki, wspierany przez sponsora, Petronas, z motocyklami M1, przejętymi od zespołu Tech3, który przesiada się na KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W niedzielę rano przed GP Katalonii Jarvis powiedział: “Sytuacja Daniego jest czymś nowym, wyszło to w ostatnich kilku tygodniach. Jeśli Dani jest dostępny i chciałby jeździć satelicką Yamahą, byłoby to naprawdę pozytywne dla Yamahy. To byłaby dla nas przyjemność. W ubiegłych latach również rozmawialiśmy, zawsze mieliśmy go na uwadze. Myślę, że zarówno ja jak i Yamaha bylibyśmy szczęśliwi, mogąc zobaczyć go u nas.”

Jeśli chodzi o satelicki zespół, Jarvis zdradził, że za kilka tygodni sytuacja będzie już jaśniejsza. “Na razie nie jest to potwierdzone, ale rozmowy trwają. Jestem optymistą, że znajdziemy dobre rozwiązanie.” – powiedział.

Nowy zespół satelicki mógłby powstać przez przejęcie zgłoszenia od Marc VDS Racing, który może zniknąć ze stawki po trawiących go w tym roku problemach finansowo-organizacyjnych. Nie jest też wykluczone, że Yamaha zwiąże się z ekipą Angel Nieto, będącą obecnie zespołem satelickim Ducati i jedynym, który nie ma choćby jednego kontraktu z zawodnikiem na przyszły rok.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Alez oni lubia kogos z doswiadczeniem hondoskim

  2. Jestem bardzo ciekaw czy Dani zdradzi Hondę. Honda wzięła Lorenzo to ciekawe ile yamaha by zapłaciła za Daniego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,398 sek