Home / Slider / Pazera Racing prezentuje barwy i zapowiada starty w Mistrzostwach Świata

Pazera Racing prezentuje barwy i zapowiada starty w Mistrzostwach Świata

Zespół Pazera Racing zaprezentował swoje motocykle Yamaha na sezon 2017 podczas Wrocław Motorcycle Show, zapowiadając jednocześnie plany startów w mistrzostwach świata WorldSBK.

Doskonale znana kibicom ekipa pokazała we Wrocławiu dwie nowe Yamahy YZF-R1 w przykuwającym wzrok, charakterystycznym malowaniu Pazera Racing. Jednego z dwóch motocykli w specyfikacji Superbike, dysponujących mocą 235 KM i przygotowanych przez Moonshine Motors, dosiądzie dziesięciokrotny mistrz Polski, Pawel Szkopek (SZKOPEK TEAM).

Najbardziej utytułowany i doświadczony polski zawodnik zapowiedział podczas wrocławskiej prezentacji, że w sezonie 2017 chce nie tylko walczyć w barwach Pazera Racing o kolejny tytuł w mistrzostwach Polski klasy Superbike, ale także ponownie wystartować w mistrzostwach świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nasze motocykle wyglądają zjawiskowo jednak wrażenie robi nie tylko ich wygląd, ale także przygotowanie – mówi Paweł Szkopek. – Jestem przekonany, że moja nowa R1-ka oraz cała ekipa Pazera Racing pomogą mi w tym sezonie walczyć o kolejny tytuł mistrza Polski, ale na tym nie kończą się nasze aspiracje. Chcemy wspólnie wystartować z tzw. „dzikimi kartami” w przynajmniej dwóch lub trzech rundach mistrzostw świata World Superbike, w których rok temu startowałem na pełen etat. Jednym z torów, na których chcielibyśmy stanąć do walki, jest niemiecki Lausitzring, na którym w poprzednim sezonie byłem bardzo bliski finiszu w pierwszej dziesiątce. Jestem bardzo podekscytowany nie tylko zbliżającymi się startami, ale także możliwością pomagania moim zespołowym kolegom jako licencjonowany instruktor sportu motocyklowego. Jestem przekonany, że razem sięgniemy w tym roku po wiele trofeów!”

W barwach Pazera Racing w sezonie 2017 wystartują także, Patryk Pazera w klasie Superstock 600, Piotr Prendota w klasie Superbike, Rafał Dziki-Sereda w kategorii Superstock 1000 i Paweł Machij w Pucharze Polski Rookie 600.

Cała piątka ma za sobą udane test w Hiszpanii. Wkrótce zawodników czekają kolejne jazdy, tym razem podczas treningów Speed Day w Poznaniu, gdzie w ostatni weekend maja odbędzie się pierwsza runda mistrzostw Polski.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 0,478 sek