Home / WMMP / Podwójne zwycięstwo Suzuki GRANDys duo

Podwójne zwycięstwo Suzuki GRANDys duo

Pierwszy dzień piątej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w Poznaniu był doskonały dla zespołu Suzuki GRANDys duo. Rano wygraliśmy kwalifikacje w klasach Superstock 1000 i Superbike, a Andy zbliżył się do swojego rekordu toru.

Po południu Andy Meklau wygrał wyścig Superstock 1000 i Formula X-Treme , a Marko Jerman Superbike! Dodatkowo Szymon Strankowski był piąty w klasie Supersport, ustanawiając w kwalifikacjach swój życiowy wynik jednego okrążenia na torze Poznań.

Dzięki dzisiejszym wynikom, już jutro stoimy przed szansą zdobycia tytułów dla Marko Jermana i dla zespołu Suzuki GRANDys duo w klasyfikacji zespołowej Superbike. Niestety do mety nie dotarł Bartek Wiczyński w klasie Superstock 1000.

 Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:
Dziś był dobry dzień dla naszego zespołu, udowodniliśmy kto jest najlepszy w Polsce. Przed wyścigiem obawiałem się o opony, ponieważ było bardzo gorąco, ale Marko i Andy pojechali perfekcyjnie oszczędzając „gumy” na ostatnie metry. Mam nadzieję, że jutro znów uda się wygrać w obu klasach.

Wyniki wyścigów:

Superbike:

1 Marko Jerman

2 Janusz Oskaldowicz

3 Irek Sikora

10 Mariusz Durynek

Superstock 1000:

1 Andy Meklau

2 Gwen Giabbani

3 Michal Filla

DNF Bartek Wiczyński

GRANDys duo Formula X-Treme:

1 Andy Meklau

2 Gwen Giabbani

3 Marko Jerman

Supersport:

1 Marek Szkopek

2 David Latr

3 Sarunas Pladas

5 Szymon Strankowski

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,442 sek