Home / WSBK / Althea Racing ponownie z Ducati

Althea Racing ponownie z Ducati

Nicolo Canepa

Były mistrzowski zespół World Superbike – Althea Racing – ogłosił właśnie powrót do motocykli Ducati. Włoska stajnia będzie wystawiać jedno Panigale 1199 dla Niccolo Canepy – w klasie EVO. Althea Ducati był najlepszym zespołem 2011 roku, gdy mistrzem zostawał Carlos Checa. W 2013 nastąpiła przesiadka zespołu na motocykle Aprilii.

Teraz Althea znów będzie wystawać maszynę Ducati, tym razem dla doświadczonego (również ze startami w MotoGP na koncie ) Canepy. Zespół celuje w wysokie miejsce – w końcu Panigale w serii Superstock 1000 radziło sobie znacznie lepiej niż w WSBK, a trzeba pamiętać, że klasa EVO to właśnie „stockowe” silniki i elektronika.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Canepa ostatnio w World Superbike ścigał się w 2012 roku z zespołem Red Devils Roma, także na Ducati. W minionym sezonie otrzymał jedynie szanse startów z dziką kartą.

Althea jest czwartym potwierdzonym na razie zgłoszeniem klasy EVO. Poza Canepą, na Kawasaki zespołu Grillini pojadą Sheridan Morais i Michel Fabrizio. Kawasaki MRS otrzyma Jeremy Guarnoni.

Czekamy jeszcze na potwierdzenie kolejnych zespołów EVO. Zgłosić się ma pięć kolejnych maszyn Kawasaki – David Salom, Toni Elias, Fabien Foret i jeszcze duet Team Pedercini. Motocykle BMW wystawi Sylvain Barrier oraz ktoś z zespołu Team Toth.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Nico jest wyjątkowo zdeterminowany a i Althea to naprawdę doświadczony zespół jestem wyjątkowo zaciekawiony tym duetem.
    Mam nadzieję, że w sezonie 2014 zespół ten sięgnie po najwyższe laury wśród zespołów EVO a przy okazji będzie to bardzo dobre laboratorium dla zespołu fabrycznego na kolejne sezony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,338 sek