Home / WSBK / Brookes i Abraham w barwach Milwaukee BMW

Brookes i Abraham w barwach Milwaukee BMW

brookes

Zwycięzca Brytyjskich Superbike’ów Josh Brookes i dobrze znany kibicom MotoGP Karel Abraham będą w przyszłym sezonie reprezentować barwy Milwaukee BMW w World Superbike.

Ekipa Shauna Muira sponsorowana przez firmę Milwaukee Power Tools w roku obecnym startowała w Brytyjskich Superbike’ach zdobywając tytuł za sprawą Josha Brookesa. W przyszłym sezonie postanowiono zrobić krok w przód i drużyna wystartuje w World Superbike. Zrezygnowano z motocykli Yamahy rozpoczynając nowe partnerstwo z BMW. Ekipa otrzyma wsparcie techniczne od BMW Motorrad Motorsport w sprawie silnika i elektroniki, podczas gdy zespół będzie odpowiedzialny za organizację sportową oraz aspekt logistyczny.

„Dla naszego zespołu entuzjazm przekazany przez BMW Motorrad Motorsport był niezwykle ważny dla budowania zaufania. Wiedzą dokładnie jakie decyzje powinniśmy podejmować żeby być konkurencyjnymi. Jestem pod wielkim wrażeniem otrzymanego wsparcia technicznego, które wróży nam znakomity debiutancki sezon w World Superbike” – powiedział szef ekipy Shaun Muir.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W barwach ekipy oglądać będziemy Josha Brookesa oraz Karela Abrahama. Brookes w zakończonym sezonie zdobył swój pierwszy w karierze tytuł mistrzowski w British Superbike. Australijczyk kilka lat temu startował również w World Supersport i Superbike, ale nie osiągał spektakularnych wyników. Najlepiej wypadł w roku 2008. W klasyfikacji generalnej Supersportów zajął trzecie miejsce przegrywając tylko z Andrew Pittem oraz Jonathanem Rea. Ostatni start w światowej serii Superbike 32-latek zanotował w 2012 roku, kiedy z dziką kartą wystartował na Philip Island. Brookes od niedawna również próbuje swoich sił w Isle of Man TT.

Drugim kierowcą ekipy Shauna Muira będzie debiutant Karel Abraham. Czech przez całą profesjonalną karierę związany był z Mistrzostwami Świata. Od 2005 roku we wszystkich trzech klasach uzbierał łącznie 160 startów. Od 2011 roku ścigał się w królewskiej kategorii MotoGP. Niedawno zakończony sezon niestety nie może uznać za udany. Przez większość roku zmagał się z kontuzją i z tego powodu opuścił aż 8. wyścigów. W przyszłym sezonie w pełni sił postara się powalczyć o jak najlepsze wyniki w zupełnie nowej dla siebie serii.

Źródło: worldsbk.com

[ads1

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Komentarze: 1

  1. Jesli to wsparcie będzie na tyle wsyokie, że pozwoli na walkę to spoko. Chyba wiekszość zespołów to zespoły prywatne ze wsparciem producenta. Chyba poza Kawasaki tylko. Tyle ze to wsparcie w róznych zespołach może byc różńe. Ale znowu bedzie jeszcze jeden zespół BMW w którym ma sie ścigać ReiterBerger i tam BMW też zadeklarowało wsparcie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,259 sek