Home / WSBK / Dobry weekend Hondy w Aragonii

Dobry weekend Hondy w Aragonii

Jonathan Rea

Jonathan Rea na Hondzie CBR1000RR Fireblade w klasie Superbike i Michael van Der Mark na Hondzie CBR600RR w kategorii Supersport stanęli na podium podczas niedzielnych zmagań drugiej rundy motocyklowych MŚ w hiszpańskiej Aragonii.

Po udanych testach w Kartagenie i Jerez, motocykliści zespołu Pata Honda udali się na tor Motorland Aragon i potwierdzili swoją formę podczas niedzielnej rywalizacji. Jonathan Rea ukończył pierwszy wyścig klasy Superbike na trzecim miejscu, a drugi ukończył na solidnej, piątej lokacie. Jego kolega z ekipy, Holender Michael van Der Mark był z kolei drugi w zmaganiach kategorii Supersport.

To był dla nas bardzo udany weekend – powiedział Rea, który zajmuje szóste miejsce w tabeli World Superbike. – Podium już podczas drugiej rundy sezonu to dla całego zespołu duży zastrzyk motywacji, tym bardziej, że kolejne wyścigi odbędą się w Assen, gdzie w przeszłości zawsze byliśmy bardzo szybcy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Mieliśmy w ten weekend trochę różnych problemów, ale zespół spisał się wyśmienicie i w niedzielę mogłem walczyć o zwycięstwo – dodał Van Der Mark. – Jechałem na pierwszy miejscu, ale popełniłem kilka błędów i straciłem pozycję. Wiedziałem jednak, że dysponuję motocyklem, na którym mogę dowieźć do mety drugie miejsce i bardzo się cieszę z tego rezultatu.”

Tuż za Holendrem, na czwartej pozycji, wyścig klasy Supersport ukończył jego zespołowy kolega, Lorenzo Zanetti. Włoch Raffaele De Rosa, który stanął na podium w Australii, tym razem dowiózł swoją Hondę CBR600RR do mety na szóstym miejscu. Pierwszą dziesiątkę uzupełnił Ratthapark Wilairot.

Trzecia runda World Superbike już za dwa tygodnie na holenderskim torze w Assen, niedaleko którego mieści się siedziba zespołu Pata Honda.

Źródło: informacja prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,179 sek