Home / WSBK / Domowy wyścig dla Mistrza Świata

Domowy wyścig dla Mistrza Świata

1 lipca odbędą się kolejne dwa wyścigi, które otworzą drugą część sezonu 2012. Dla Carlosa Checa, występ na Motorland Aragon będzie domowym wyścigiem, podczas którego na pewno będzie chciał zaprezentować się swojej publiczności z jak najlepszej strony.

Pierwsza połowa sezonu dla obrońcy mistrzowskiego tytułu nie była zbyt udana. Wspaniałe wyścigi, podczas których z wielką klasą odnosił zwycięstwa, przeplatane były nieukończonymi wyścigami – które spowodowały, że obecnie zajmuje on dopiero piątą lokatę w klasyfikacji generalnej mistrzostw, tracąc do lidera 60 punktów.

W ubiegłym sezonie – w którym zawodnicy World Superbike Championship rywalizowali na tym torze po raz pierwszy, #7 zakończył z jednym miejscem na podium – w drugim wyścigu na najniższym jego stopniu. Pierwszy wyścig niestety nie ułożył się po myśli tego doświadczonego zawodnika, a to ze względu na upadek któremu uległ na 14 okrążeniu. Będzie to jednak jego domowy wyścig, więc liczy na wsparcie kibiców i dwa udane wyścigi.

“Podczas World Ducati Week, mieliśmy szansę pracować trochę nad ustawieniami mojego 1198 , aby przygotować go – jak to tylko możliwe, do zbliżającego się weekendu na Aragon. Zawsze dobrze jest się ścigać w domu i mam nadzieję, że entuzjazm fanów, pomoże mi zrobić dwa bardzo dobre wyniki. Ostatni rok nie poszedł tu tak, jak to zaplanowaliśmy i chociaż nie będzie to wcale łatwe, mam nadzieję nadrobić to teraz w tym ważnym momencie sezonu. “powiedział „El Torro”.

Z kolei dla Davide Giugliano, zbliżający się weekend może być bardzo udany. Już podczas zeszłorocznego występu na tym obiekcie – jeszcze podczas startów w klasie FIM SuperStock 1000, odniósł tutaj zwycięstwo, co na pewno doda mu pewności przed kolejnym wyścigiem tego sezonu.. Obecnie zajmuje on dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej, mając na swoim koncie 80 punktów.

Bardzo podobał mi się zeszłoroczny wyścig w klasie SuperStock 1000, który wygrałem i mam nadzieję na wykonanie dwóch solidnych wyścigów w klasie Superbike. Lubię ten tor, choć długa prosta może powodować, że będziemy tracili. Przeprowadziliśmy kilka testów podczas WDW w upalnych warunkach – podobnych do tych, jakie prawdopodobnie będziemy mieli w Aragon, więc myślę, że jestem całkiem dobrze przygotowany do wyścigu.” – zakończył swoją wypowiedź debiutant w stawce zawodników Superbike.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 0,532 sek