Home / Slider / “Gleba” Melandriego, szybkie Kawasaki – testy w Jerez zakończone

“Gleba” Melandriego, szybkie Kawasaki – testy w Jerez zakończone

1796756_10151999184159032_402789440_o

Pogoda pokrzyżowała szyki kilku zespołom, chcącym potestować w Europie przed wyprawą cyklu World Superbike na otwarcie sezonu w Australii. Przez dwa pierwsze dni nad torem Jerez w Hiszpanii padało, mimo to kilku zawodników bardzo chciało wyjechać na tor. W tym wąskim gronie był Sylvain Guintoli, który wraca po kontuzji, odniesionej w 2013 roku.

31-letni Francuz z zespołu Aprilii usiadł na motocyklu po raz pierwszy od ponad 100 dni. Celem było ponowne przyzwyczajenie się do maszyny i nabranie pewności siebie. RSV4 dosiadł też Marco Melandri, który po ostatnich testach narzekał nieco na motocykl. Niewiele brakowało, a testy zakończyłyby się dla niego fatalnie: Włoch upadł w jednym z zakrętów przy szybkości ok. 200km/h. Szczęśliwie nic mu się nie stało, ale był to sygnał, by przerwać testy na mokrym torze. Kilka kółek wykonali trzej zawodnicy KawasakiTom Sykes, Loris Baz i David Salom. Na Hondy wsiedli też na kilka chwil Jonathan Rea i Leon Haslam.

Ostatni dzień testów to już pełne słońce nad torem Jerez. Wszyscy zawodnicy mogli więc bez przeszkód wyjechać na obiekt, choć nieco przeszkadzał silny wiatr. Pod koniec dnia warunki znów się pogorszyły.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kawasaki skoncentrowało się na niewielkich poprawkach mistrzowskiego motocykla. Zadowolony z postępów był Jonathan Rea – ulsterczyk sprawdzał poprawioną elektronikę w swojej CBR1000RR SP. Marco Melandri wciąż przyzwyczajał się do Aprilii, również skupiając się na elektronice. Tym razem to jego partner zespołowy zaliczył wywrotkę, ale wyszedł z niej bez szwanku. Kolejne testy World Superbike odbędą się już na torze Phillip Island, gdzie rozegrana będzie pierwsza runda sezonu.

Wyniki testów WSBK w Jerez (czasy nieoficjalne):
1. Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) 1’42.1s
2. Loris Baz (Kawasaki Racing Team) 1’42.3s
3. Marco Melandri (Aprilia Racing Team) 1’42.4s
4. Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike) 1’42.4s
5. Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team) 1’42.5s
6. Jeremy Guarnoni (MRS Kawasaki – EVO) 1’43.5s
7. Leon Haslam (Pata Honda World Superbike) 1’43.7s
8. David Salom (Kawasaki Racing Team – EVO) 1’44.1s
9. Alessandro Andreozzi (Team Pedercini Kawasaki – EVO) 1’44.5s

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,469 sek